Пресконференція коаліції “Україна. П’ята ранку” “На шляху до справедливості: рік війни через призму правозахисної діяльності”.

Дата та час події: 24 Лютого 2023, 12:00
A+ A- Підписатися

У п’ятницю, 24 лютого, о 12.00  у Медіацентрі Україна — Укрінформ (вул. Богдана Хмельницького, 8/16, Київ) розпочнеться пресконференція коаліції “Україна. П’ята ранку” “На шляху до справедливості: рік війни через призму правозахисної діяльності”.

За останній рік кількість кримінальних проваджень, відкритих Офісом генерального прокурора за фактами воєнних злочинів, скоєних в Україні, перейшла позначку 68 тисяч. Ця цифра продовжує зростати, бо війна триває, а крім того, ці дані не включають великої кількості злочинів, які сталися на контрольованих російською армією територіях. Належна фіксація доказів, ретельний збір свідчень, адвокація українського питання на світових майданчиках потребують широкого залучення експертів із різних сфер.

25 лютого, наступного дня після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, почала свою роботу коаліція “Україна. П’ята ранку”, яка об’єднала 31 організацію задля двох ключових цілей – покарання винних у найтяжчих злочинах і справедливості для тих, хто постраждав від російської агресії.

Під час пресконференції експерти коаліції “Україна. П’ята ранку” поділяться інформацією про те, чим дії Росії протягом останнього року різняться від того, що вона робила на окупованих територіях з 2014 року, на які механізми правосуддя може покладатися Україна в розслідуванні цих справ та яка роль Міжнародного кримінального суду в майбутньому правосудді. Правозахисники розкажуть, як ведуть документування організації громадянського суспільства та нададуть інформацію та цифри щодо ситуації в Криму, депортації та незаконного усиновлення українських дітей, війни у медіапросторі через дегуманізацію та поширення токсичних наративів і інших злочинів.

Спікери — представники організацій, що входять до коаліції “Україна. П’ята ранку”:

  • Надія Волкова, директорка Ukrainian Legal Advisory Group;

  • Роман Коваль, документатор, координатор департаменту комунікації Truth Hounds;

  • Оксана Романюк, виконавча директорка Інституту масової інформації (онлайн);

  • Катерина Рашевська, експертка Регіонального центру прав людини;

  • Євгеній Ярошенко, аналітик “Крим SOS”.

Трансляція заходу онлайн за посиланням

Додаткова інформація: Олена Задорожна, 0979155445, coalition5am@gmail.com

Сторінка в FB: https://www.facebook.com/Ukraine.5am


Коаліція “Україна. П’ята ранку” почала роботу 25 лютого 2022 року, наступного дня після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. На сьогодні коаліція об’єднує 31 неурядову організацію та чотирьох індивідуальних експертів. Вони поєднали свої зусилля для системного документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних у ході російської збройної агресії проти України. Також коаліція займається захистом жертв російсько-української війни через існуючі державні та міжнародні механізми правосуддя. Все це спрямоване на досягнення справедливості через притягнення до відповідальності владної верхівки РФ за скоєння злочину агресії проти України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: