Прес-конференція на тему “Чи існує проблема расизму та антисемітизму в Україні?”
9 листопада о 13:30 в інформаційному агентстві “Інтерфакс” (Київ, вул. Рейтарська 8/5а) з нагоди Міжнародного дня проти фашизму, расизму і антисемітизму відбудеться прес-конференція на тему “Чи існує проблема расизму та антисемітизму в Україні?”.
В рамках заходу правозахисники представлять результати моніторингу расово вмотивованих злочинів та розкажуть про випадки антисемітизму протягом 2015 року.
Скільки випадків насильницьких дій з підозрою расової мотивації сталося з початку року? Громадяни яких країн і якого етнічного походження найчастіше стають жертвами нападів? Куди можуть звертатися за допомогою потерпілі від злочинів на ґрунті ненависті? Що робить держава для подолання ксенофобії та антисемітизму? Чому злочини ненависті в Україні не розслідуються ретельно та не переслідуються в судовому порядку? Правозахисники поділяться статистикою і розкажуть про конкретні справи.
Учасники прес-конференції:
Яна Салахова, експертка із питань протидії расизму та ксенофобії Міжнародної організації з міграції в Україні;
Тетяна Безрук, співкоординаторка Групи моніторингу прав національних меншин в Україні;
Юлія Науменко, адвокатка, яка представляє постраждалих від злочинів на ґрунті ненависті;
Нкіавете Нан Маріана, фахівець з міжнародної інформації, Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна” та представниця громадської організації африканської спільноти “Справедливість та захист”.
Реєстрація ЗМІ на місці за редакційними посвідченнями. Додаткова інформація за телефоном: (067) 445-95-43 або на e-mail: tp@humanrights.org.ua
9 листопада – Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму. В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву “Кришталевої Ночі”, або “Ночі розбитих вітрин”. 9 листопада 1938 нацисти вбили понад 90 осіб, 30 тисяч євреїв були схоплені і відправлені в концтабори. Сотні синагог було спалено вщент, а тисячі вітрин магазинів, якими володіли євреї, розбиті – звідси й виникла історична назва погрому. Згідно з оцінками істориків, практично повна відсутність реакції на погром як всередині самої Німеччини, так і в інших країнах Європи розв’язала фашистам руки, стала стимулом до початку масового знищення європейських євреїв і призвела до загибелі близько 6 000 000 євреїв.
Організатори прес-конференції – Центр інформації про права людини та Проект “Без кордонів” Центру “Соціальна дія” у співпраці з Коаліцією з протидії дискримінації в Україні та за підтримки Європейського Cоюзу та Міжнародного фонду “Відродження“.