Прес-конференція Amnesty International та Human Rights Watch: Що змінилось за півроку від презентації доповіді “Тебе не існує”

Дата та час події: 25 Січня 2017, 14:43
A+ A- Підписатися

Прес-конференція Amnesty International та Human Rights Watch: Що змінилось за півроку від презентації доповіді “Тебе не існує”, в якій було викрито факти катувань, незаконних та подекуди секретних утримань цивільних осіб під вартою по обидві сторони збройного конфлікту на сході України.

(Київ, 25 січня) Під час прес-конференції правозахисниці та правозахисники розкажуть про зміни у справах, які були наведені у доповіді “Тебе не існує” (в тому числі, нові факти стосовно звільнень з таємних тюрем СБУ). А також представлять результати міжнародної акції “Ні таємним тюрмам на сході України”, протягом якої люди з різних країн надіслали декілька тисяч листів як до Президента України, так і до ватажків т.з. “Д/ЛНР”, вимагаючи припинити порушення прав людини та покарати винних.

Прес-конференція відбудеться 25.01 о 15:00 в Українському кризовому медіа центрі (Європейська площа, Хрещатик, 2)

Під час прес-конференції правозахисники/ці покажуть декілька тисяч зібраних листів, згодом їх буде відправлено адресатам.

Учасники/ці:

Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні

Красімір Янков, дослідник Amnesty International по Молдові, Україні та Білорусі

Таня Купер, дослідниця HRW в Україні

Спікерки та спікер доступні для інтерв’ю 

Додаткова інформація

21 липня 2016 року Amnesty International та HRW презентували Доповідь “Тебе не існує. Свавільні затримання, насильницькі зникнення та тортури на сході України”. Дослідження базувалось на даних 40 інтерв’ю з жертвами насильства, членами їхніх сімей, свідками, адвокатами жертв та іншими. Випадки тортур та насильницьких зникнень цивільних осіб були зафіксовані з обох сторін збройного конфлікту на сході України. Більшість випадків, що досліджувались, датовані 2015 та першою половиною 2016 років. Після оприлюднення доповіді, низку людей, що утримувались у таємних тюрмах СБУ було звільнено.

Після презентації доповіді, стартувала міжнародна акція “Ні секретним тюрмам на сході України”, під час якої люди з різних країн надсилали листи, адресуючи їх Президенту України з вимогою забезпечити ефективне неупереджене розслідування порушень прав людини, покарати винних та не допустити повторення подібних практик.

Сотні листів також адресувались ватажкам т.з. ДНР/ЛНР, від яких вимагають припинити практику утримання під вартою без зв’язку з зовнішнім світом; покласти край тортурам та іншим видам жорстокого поводження; забезпечити розслідування всіх повідомлень про порушення прав людини та притягнення винних до відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: