Пресконференція “Воєнні злочини проти кримських татар – почерк тих, хто чинив депортацію 1944 року”

Дата та час події: 18 Травня 2023, 12:00
A+ A- Підписатися

18 травня о 12:00 в медіацентрі “Україна-Укрінформ” (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ) відбудеться пресконференція “Воєнні злочини проти кримських татар – почерк тих, хто чинив депортацію 1944 року”.

Нинішні дії російських окупантів у Криму багато в чому повторюють етнічні чищення, які вчиняв на півострові НКВС у 1944 році. Починаючи з 2014 року переслідувань з боку російських окупантів зазнають місцеві активісти та лідери кримськотатарського народу. Їх кидають за ґрати, ухвалюють незаконні вироки за надуманими обвинуваченнями нібито в “тероризмі” чи в “шпигунстві”, диверсіях та участі в незаконних збройних формуваннях, ув’язнених позбавляють можливості отримати захист, сім’ям не сповіщають, що з їхніми рідними.

За різними даними, зафіксовано близько 200 політично вмотивованих переслідувань у Криму. Більшість із цих людей є саме кримськими татарами. Зазвичай вироки сягають 10–19 років, до того ж окупанти практикують етапування ув’язнених до Російської Федерації.

18 травня минає 79 років з часу примусового виселення кримських татар з півострова –  кричущого акту, що був визнаний Україною геноцидом кримськотатарського народу. Непокаране зло повертається – чимало злочинів, які практикував сталінський режим, сьогодні продовжує скоювати Росія.

Наші спікери – кримські татари, які з власного досвіду знають, що таке переслідування. На заході також виступатимуть представники правозахисних організацій, що входять до Коаліції “Україна. П’ята ранку” і фіксують весь спектр порушень прав людини, воєнні злочини та злочини проти людяності.

Спікери:

  • Азіз Умеров – брат Леніє Умерової, яка незаконно утримується в СІЗО Москви з політичних мотивів. Дівчину затримали росіяни під час спроби проїхати до Криму, щоб  доглядати свого хворого на онкологію батька.
  • Аділь Гірей Аблятіф (онлайн) – представник громадської організації “Кримський інститут громадянського суспільства”, син загиблого військового Рустема Аблятіфа.
  • Ілімдар Ходжаметов – військовий ЗСУ, відзначений орденом “Захисник Вітчизни”. Активіст, що виїхав з Криму через свою діяльність.
  • Євгеній Ярошенко –  аналітик КримSOS.
  • Ольга Скрипник – голова правління Кримської правозахисної групи.

По додаткову інформацію звертайтеся до комунікаційної менеджерки Коаліції “Україна. П’ята ранку” Олени Задорожної: 097 915 54 45, coalition5am@gmail.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: