Прес-клуб: «Як «звичайному» українцю захистити своє майно» (Кіровоград)
У середу, 20 лютого 2013 року, о 12:00 в приміщенні Кіровоградського прес-клубу (м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 1-А (торговий центр «Копілка», біля магазину «Стройдвор», ІІ поверх) експерти обговорять питання «Як «звичайному» українцю захистити своє майно». Адже виявляється, що право власності в Україні – одне з найменш захищених. Ніхто не може гарантувати, що завтра у вашої квартири, будинку чи земельної ділянки несподівано не з’явиться новий господар.
З подібною ситуацією нещодавно зіштовхнулися представники дитячо-юнацького товариства «Січ», які візьмуть участь в прес-клубі та готові продемонструвати докази порушення права власності.
Правозахисники стверджують – така практика в Україні стає системною через недосконалість законодавства та, почасти, його невиконання. На цьому наголошували країни-учасниці ООН в рамках другого циклу Універсального періодичного огляду (УПО)*, який пройшов наприкінці минулого року в Женеві. В рамках цього огляду Україна отримала 157 рекомендацій, направлених на покращення ситуації з правами людини в державі, велика частка яких стосувалась, зокрема, встановлення верховенства права.
Як же захистити своє майно та змінити ситуацію в країні? Про це під час прес-клубу розкажуть:
• Максим Щербатюк, програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини;
• Інга Дудник, голова правління громадської організації «Територія успіху»;
• Тетяна Кудіна, асистент Програми розвитку ООН в Україні;
• Катерина Смирнова, представник дитячо-юнацького товариства «Січ».
Модератор – Марина Говорухіна, Центр інформації про права людини.
До уваги журналістів – до участі у заході запрошуються представники ЗМІ з різних регіонів України. Витрати, пов’язані з проїздом, для участі у заході відшкодовуватимуться організаторами заходу (автобус; поїзд: плацкарт, купе – крім поїздів Інтерсіті+) за наявності паспорта, оригіналів проїзних документів та попередньої акредитації за телефоном 050 612 00 20.
Захід проводиться Центром інформації про права людини спільно з Кіровоградським прес-клубом за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та посольства Великої Британії в Україні.
Універсальний періодичний огляд (УПО) – процедура, протягом якої кожна країна мусить звітувати в рамках Об’єднаних Націй, як вона дотримується прав і свобод – і отримувати критичну оцінку свого звіту. Кожна країна проходить УПО один раз на 4,5 роки. Під час огляду країна представляє Національну доповідь про ситуацію з правами людини. Правозахисники, в свою чергу, надають свій, так званий «тіньовий звіт». Уперше Україна звітувала перед Верховним Комісаром ООН з прав людини у 2008 році.