Представництво ЄС в Україні запрошує до участі в Єврошколах-2022 школярів та студентів

Дата та час події: 07 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує набір школярів 9–11-х класів, а також студентів та аспірантів закладів вищої освіти на онлайн-модулі EU Study Days in Ukraine (Єврошколи), які відбудуться в березні-травні 2022 року.

До участі в проєкті запрошуються ті, хто поділяє європейські цінності, прагне дізнатися більше про Європейський Союз, а також знайти однодумців, з якими можна обмінюватися досвідом, втілювати спільні ініціативи та разом створювати майбутнє України як європейської держави. Під час навчання учасники прослухають лекції від провідних спікерів, серед яких дипломати й експерти з ЄС та України. Формат Єврошкіл передбачає активні дискусії та живе спілкування, а учасники отримають знання про Євросоюз і відносини між Україною та ЄС.

Для кого ця програма, хто може стати учасником?

  • Вперше цьогоріч у Єврошколах зможуть взяти участь учні середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, які здобувають середню освіту (911-ті класи).
  • Студенти  магістратури або останнього курсу бакалаврату українських ЗВО денної форми навчання та аспіранти будь-якої форми навчання.

Цього року заплановано проведення двох циклів інтерактивних освітніх модулів, що відбуватимуться навесні та восени. Кожен цикл складатиметься з 10 модулів для школярів і 10 модулів для студентів. 20 кращих слухачів будуть запрошені до участі в літній або зимовій школах в очному форматі.

Протягом навчання учасники Єврошкіл представлять власні мініпроєкти, спрямовані на просування інтересів громади, ідей європейської інтеграції, комунікації, запобіганню дезінформації тощо. Ці мініпроєкти реалізовуватимуться спільно з представниками Мереж ЄС (євроклубами, інформаційними центрами ЄС, експертами Team Europe Ukraine, випускниками EU Study Days, Erasmus+, College of Europe).

Для участі у відборі потрібно заповнити заявку не пізніше ніж о 18:00 7 березня 2022 року

–       Посилання на заявку для школярів: https://bit.ly/3JyKBSq

–      Посилання на заявку для студентів: https://bit.ly/3HnBsKB

Відбір проходитиме у два етапи:

–      Перший етап – відбір за заявками 

–      Другий етап – онлайн-тест із метою перевірки знань на європейську тематику. У разі потреби можливі онлайн-співбесіди для студентів для перевірки рівня володіння англійською мовою.

Переможці відбору будуть повідомлені особисто електронною поштою не пізніше ніж 15 березня 2022 року.

Цього року передбачено такі навчальні модулі:

ДЛЯ ШКОЛЯРІВ:

1.     Відкриття. Відносини Україна – ЄС

2.     Історія Європейського Союзу та його основні інституції

3.     Європейські цінності

4.     Екологія

5.     Безпечний інтернет

6.     М’які навички: навчання протягом життя

7.     Навчання та волонтерство в Європейському Союзі

8.     Медіаграмотність та дезінформація

9.     Права дітей та підлітків у ЄС

10.  Взаємовідносини Україна – Європейський Союз: можливості та перспективи

ДЛЯ СТУДЕНТІВ:

1.     Відкриття. Відносини Україна – ЄС

2.     Європейські інституції, право та цінності

3.     Економічні та торговельні відносини в ЄС. Бюджетна політика

4.     Європейська інтеграція України: складові, впровадження Угоди про Асоціацію, допомога ЄС, можливості від програм ЄС

5.     Європейська політика сусідства та Східне партнерство

6.     Політика ЄС у сфері подолання інформаційних пасток. Дезінформація, фейки та маніпуляції – як виявляти й спростовувати

7.     Єдиний цифровий ринок. Кібербезпека, цифрові права

8.     Європейський Зелений курс

9.     Міграція та управління кордонами

10.  Комунікація ЄС для його громадян та українців

Довідка. EU Study Days in Ukraine – освітній проєкт Представництва Європейського Союзу в Україні, започаткований у 2013 році. Мережа випускників налічує вже понад 1500 осіб. Проєкт має на меті розвиток мережі випускників, які цікавляться питаннями європейської інтеграції й спільно реалізують власні ініціативи у різних сферах діяльності. EU Study Days допомагає знаходити однодумців, які бачать розвиток України як європейської держави.

У 2022–2025 роках проєкт виконуватиметься ГО “Молодіжна альтернатива”, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця.

Детальна інформація щодо участі:

– На сторінці Представництва ЄС у фб https://www.facebook.com/EUDelegationUkraine

– На сайті проєкту https://www.eustudydays.in.ua/2022/01/14/novyj-vidbir-do-eu-study-days-na-2022/

– На сторінці проєкту у фб https://www.facebook.com/EUStudyDays

По додаткову інформацію звертатися на eustudydays@gmail.com

По додаткову інформацію, будь ласка, звертайтеся до Відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні (Вікторія Давидова, радниця з питань преси та інформації, Victoria.DAVYDOVA@eeas.europa.eu) або до організації-виконавця проєкту (ГО “Молодіжна Альтернатива”, Людмила Кудіна, youth.alternative.ua@gmail.com).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: