Правозахисники у Одесі проведуть акцію на підтримку в’язнів Кремля

Дата та час події: 13 Серпня 2019, 11:45
A+ A- Підписатися

В центрі Одеси правозахисники проведуть акцію на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”

Вони встановлять 121 капкан на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку де Рішельє – саме така кількість українських громадян незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованого Криму. 

13 серпня о 12:00 в ImpactHub Odessa (вул. Грецька, 1а, зал Seattle) відбудеться прес-конференція, на якій буде представлено останню інформацію про ситуацію із українськими політв’язнями. Родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я і залякування, які чинить Російська Федерація і окупаційна влада на Кримському півострові.

Правозахисники розкажуть про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус та соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам. Йтиметься і про те, як звичайні громадяни можуть підтримати політв’язнів.

Спікери заходу:

  • Ігор Котелянець, голова Об’єднання родичів в’язнів Кремля, брат політв’язня Євгена Панова;
  • Дар’я Свиридова, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини;
  • Ліза Мей, активістка глобальної акції #SaveOlegSentsov;
  • Людмила Шумкова, тітка політв’язня Олександра Шумкова;
  • Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини.

Після прес-конференції журналістам запропонують відвідати місце проведення інсталяції. На Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку де Рішельє буде встановлена інсталяція зі 122-х штучних великих капканів, що відповідає кількості арештованих російською владою. На сьогодні це 97 політв’язнів та 24 військовополонених моряків. Посередині інсталяції буде розташований інформаційний стенд, на якому пояснюватиметься мета акції і буде розміщена інформація про політв’язнів.

Також працюватиме інформаційний намет, у якому одесити можуть отримати спеціально створену до акції тематичну газету з інформацією та історіями політв’язнів. Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov запропонують усім бажаючим написати листа чи підписати листівку для в’язнів Кремля, які після туру будуть передані кожному адресату. 

Одеса – перше місто з 10-ти у регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”. Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, Крим-SOS), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, у тому числі кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і прояв солідарності.

Контактна особа:  Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@ukr.net 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: