Правозахисники назвуть 19 рекомендацій Росії щодо дотримання громадянських та політичних прав на території окупованого Криму

Дата та час події: 30 Липня 2019, 13:00
A+ A- Підписатися

30 липня о 13.00 в приміщенні Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ” (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, 2-й поверх) відбудеться презентація тіньової доповіді про виконання РФ Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.

Крим окупований 1960 днів, або п’ять років чотири місяці і 12 днів. 18 березня 2014 року між незаконною владою Криму та Російською Федерацією було підписано так званий “Договір про приєднання”. Він автоматично визнав усіх постійних мешканців півострова російськими громадянами. Люди отримали право відмовитися від такого громадянства, але виключно у визначених місцях і у визначений час. Із цього моменту і починається систематичне порушення Росією громадянських та політичних прав людей, для яких Крим – Батьківщина.

РФ є учасницею Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і факультативного протоколу до нього. Заяв про відхилення від зобов’язань, передбачених цими документами, країна-агресор не робила, тож має неухильно дотримуватися всіх норм, чого, власне, не робить усі 1960 днів. Тож Українська Гельсінська спілка з прав людини, Регіональний центр прав людини, Кримська правозахисна група, Центр громадської просвіти “Альменда”, Центр прав людини ZMINA за підтримки Програми USAID “Права людини в дії” напрацювали 19 рекомендацій РФ, які вона має невідкладно та неухильно виконати.

Спікери:

Ольга Скрипник, керівник Кримської правозахисної групи;

Валентина Потапова, керівниця освітнього напрямку УГСПЛ;

Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA;

Максим Тимочко, юрист УГСПЛ;

Микола Кіккас, юрист Регіонального центру прав людини.

Запрошуємо ЗМІ долучитися до поширення інформації, яка має змусити РФ дотримуватися прав людини на території окупованого Криму!

Розроблення та презентація тіньової доповіді стали можливими за підтримки Програми USAID “Права людини в дії”, яку здійснює Українська Гельсінська спілка з прав людини.

У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є виявом доброчинності американського народу. Установа підтримує просування країн – отримувачів допомоги до самостійності і стійкості та сприяє гарантуванню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку агентства, становила понад 3 млрд доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать: зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту в східних регіонах.

Для того щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо вас звертатися до відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт або на сторінку у фейсбуці.

 

Контактна особа:

Юлія Козіна

Тел.: (095) 33 23 443

E-mail: yu.kozina@helsinki.org.ua

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: