Практична дискусія “Злочини ненависті у ЗМІ: як працювати зі складними темами?”
У середу, 17 березня 2021 року, об 11:00 онлайн відбудеться практична дискусія “Злочини ненависті у ЗМІ: як працювати зі складними темами?“ від Комісії з журналістської етики та Центру прав людини ZMINA.
Які найпоширеніші помилки медіа та журналістів під час висвітлення нападів на представників національних меншин, ЛГБТ-спільноти, феміністок? Як їх уникати та виконувати свою роботу професійно? Як працювати зі складними темами, водночас не дозволяючи насильству та мові ворожнечі звучати в медіа? Що таке злочини на ґрунті ненависті і в чому їхня суспільна небезпека? Як медіа не ставати рупором тих, хто практикує і пропагує насильство замість діалогу?
Учасники та учасниці дискусії:
- Роман Зіменко, координатор Фонду “Чіріклі” з моніторингу мови ворожнечі щодо ромів в онлайн-просторі та медіа;
- Андрій Кравчук, експерт Правозахисного ЛГБТ-Центру “Наш світ”;
- Оксана Романюк, членкиня Комісії з журналістської етики, виконавча директорка Інституту масової інформації.
Модераторка – Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA.
До участі особливо запрошуються журналісти/-ки та редактори/-ки місцевих і регіональних медіа. Активна участь і додаткові запитання вітаються від учасників та учасниць.
Обов’язкова реєстрація: https://forms.gle/bNjhYhCYiE5UBkBq6. Посилання на Zoom буде повідомлене додатково після реєстрації.
Подія на фейсбуці: https://www.facebook.com/events/873663116535840.
Захід організовано Комісією з журналістської етики в співпраці з Центром прав людини ZMINA за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Комісія з журналістської етики – орган саморегуляції роботи журналістів та редакцій, який дозволяє обговорювати та пропонувати шляхи розв’язання конфліктних ситуацій, базуючись на єдиному стандарті роботи – Кодексі етики українського журналіста.