Показ чеського фільму “(Пів)острів Крим” та дискусія про політв’язнів

Дата та час події: 13 Серпня 2019, 17:52
A+ A- Підписатися

У вівторок, 13 серпня, о 19:00 в Одесі у приміщенні громадянської платформи “Одесити разом” (вул. Пушкінська, 8) відбудеться показ документального фільму “(Пів)острів Крим” (Чехія) та дискусія про переслідування політв’язнів на окупованому півострові.

Стрічка чеського документаліста Ярослава Кратохвіла отримала таку назву тому, що, за словами її автора, для України Крим був півостровом, а для Росії, навіть не дивлячись на будівництво Керченського моста, він залишається островом – територією, яка живе своїм окремим життям. Фільм показує долю представників трьох найбільших етнічних груп Криму – кримських татар, українців та росіян – після окупації Криму Російською Федерацією. 

Після фільму відбудеться дискусія за участю правозахисників, родичів політв’язнів та активістів кампанії #SaveOlegSentsov про нинішню ситуацію в Криму та політично мотивовані переслідування, а також підтримку і солідарність, якої потребують “в’язні Кремля”.

Модераторка – Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини.

***

Показ відбувається у рамках регіонального туру на підтримку українських політичних ув’язнених та військовополонених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”, який пройде у 10 містах України. Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, Крим-SOS), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, громадянська платформа “Одесити Разом”. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, у тому числі кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родичів і прояв солідарності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: