Перехідне правосуддя та примирення: запрошуємо на зустрічі-дискусії у різних регіонах

Дата та час події: 11 Жовтня 2021 – 05 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Теми примирення та правосуддя перехідного періоду після звільнення Донбасу та Криму сьогодні є дуже важливими для українського суспільства, але часто занадто політизованими і дуже мало обговорюваними на регіональному рівні. Разом з тим, час таких обговорень для українців давно настав – так, згідно з національним опитуванням, проведеним ХІСД 2021 року, люди у багатьох регіонах бачать процес примирення та справедливості зовсім по-різному.

Саме тому Харківський інститут соціальних досліджень разом з громадською організацією ZMINA за підтримки Канадського Фонду місцевих ініціатив організовує 4 зустрічі у різних регіонах України, де представники місцевих ЗМІ та громадські активісти зможуть обговорити тему перехідного правосуддя та різні бачення того, яким чином і де варто висвітлювати новини, пов’язані із темою примирення.

Денис Кобзін, директор ХІСД презентує  результати соціологічних досліджень щодо цієї теми

Дар’я Свиридова, перша заступниця Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, обговорить Концепцію перехідного правосуддя, що була розроблена українськими експертами

Олена Луньова, менеджерка з адвокації ZMINA окреслить досвід перехідного правосуддя в інших країнах.

Разом ми обговоримо, як населення сприймає людей на окупованих територіях, які дії там вважати злочинами, що можна зробити задля налагодження миру між територіями? По завершенні зустрічей планується напрацювання рекомендацій для ЗМІ та державних органів, як освітлювати ці питання серед різних верств населення.

До участі у зустрічах запрошуються представники місцевих ЗМІ та громадські активісти, яких цікавить зазначена тема та які мають бажання у подальшому висвітлювати тему примирення у своїй роботі.

Орієнтовні дати проведення зустрічей:

  • м. Одеса – 11 жовтня 2021 року
  • м. Львів – 25 жовтня 2021 року
  • м. Київ – 27 жовтня 2021 року
  • м. Харків – 5 листопада 2021 року.

Організатори повністю покривають витрати на проїзд в обидва кінці (у межах вартості квитків автобуса або поїзда плацкарт, купе або експрес 2 класу), харчування у день зустрічі та проживання (у разі потреби).

На кожній зустрічі планується до 20 учасників. Для участі у відборі необхідно заповнити анкету учасника за посиланням до 6 жовтня включно. Результати відбору та місце проведення будуть повідомлені відібраним учасникам електронною поштою: зустріч у м. Одеса – 6 жовтня; м. Львів і м. Київ – 17 жовтня; м. Харків – 25 жовтня.

Контактна особа – Андрій Черноусов 097 104 38 02

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: