Онлайн-дискусія “Робота адвокатів в Криму і Росії. Хто захистить захисників?”

Дата та час події: 27 Січня 2021, 00:00
A+ A- Підписатися

Професійна діяльність адвокатів у Росії й на території окупованого Криму пов’язана із серйозними ризиками. Юристи зазнають тиску, залякування та погроз через свою роботу. І особливо коли вони залучені до чутливих політичних справ.

Ці ризики виявляються в різних формах: незаконні арешти, позбавлення статусу адвоката, позови про наклеп, переслідування в інтернеті та інші форми тиску. Міжнародні правові стандарти та національні норми встановлюють відповідні гарантії для представників юридичної професії, однак на практиці вони не завжди забезпечують необхідний захист.

Цього місяця, коли ми відзначаємо Міжнародний день юриста, що вимушений працювати в загрозливих умовах і який цього року присвячено Азербайджану, важливо підкреслити роль юристів, що працюють у небезпечних умовах в інших країнах і регіонах. 27 січня о 15:00 CET відбудеться онлайн-дискусія між представниками професійної юридичної спільноти.

Учасники обговорять, як міжнародні стандарти та національне законодавство можуть забезпечити необхідний захист юристам-практикам. Також спікери обговорять, як юристи та професійні асоціації адвокатів у різних країнах можуть захистити своїх колег у Росії та Криму, щоб вони могли продовжувати забезпечувати належне юридичне представництво.

Запрошуємо юристів, адвокатів, правозахисників, журналістів, представників міжнародних організацій та всіх зацікавлених приєднатися до заходу, заповнивши реєстраційну форму учасника за посиланням

Дискусія відбудеться в онлайн-форматі 27 січня 2021 року о 15:00 CET (16:00 за київським часом).

Трансляцію і синхронний переклад забезпечує Український кризовий медіацентр.

Спікери:

Людмила Ульяшина, докторка наук, доцентка. Керівниця комітету програми “Міжнародне право і право ЄС” у Європейському гуманітарному університеті (Вільнюс). Людмила Ульяшина також є авторкою ідеї та експерткою програми для адвокатів Мережі Будинків прав людини “International Law in advocacy” (2006–2020).

Стівен Таунлі, директор з правових питань ініціативи TrialWatch Фонду Клуні. TrialWatch спостерігає за судовими процесами над журналістами, жінками, представниками ЛГБТК, меншин, а також правозахисниками й захисниками тих, кого несправедливо позбавлено волі. Раніше він працював заступником юрисконсульта в представництві США при ООН у Нью-Йорку, заступником юрисконсульта в представництві США при ООН у Женеві та спеціальним помічником юрисконсульта в Державному департаменті США, а також на інших державних посадах.

Ліля Гемеджі, адвокатка. Представляє інтереси цілої низки людей, проти яких були сфабриковані кримінальні справи за релігійними мотивами. Багато з них є активістами ініціативи “Кримська солідарність”, які проводять моніторинг судових засідань, фіксують порушення під час обшуків, підтримують сім’ї політв’язнів, що залишилися без годувальника.

Адвокатка зазнає постійного тиску під час роботи в окупованому Криму. Коли Гемеджі представляла інтереси кримського правозахисника і координатора громадського руху “Кримська солідарність” Сервера Мустафаєва, суд вважав, що Гемеджі “багаторазово порушує регламент судових засідань”.

В’ячеслав Романов, юрист. Із 2012 року займається експертизою у сфері інформаційної відкритості органів державної влади та місцевого самоврядування, співпрацює з правозахисною організацією “Команда 29”, “Празьким клубом” – неформальним об’єднанням російських адвокатів, спрямованим на захист і зміцнення незалежності адвокатури. Також керує медіапроєктом “Голос адвоката”.

Модераторка обговорення – Наталія Гуменюк, українська письменниця, режисерка-документалістка і журналістка, що спеціалізується на висвітленні конфліктів. Наразі керує Лабораторією журналістики громадських інтересів, метою якої є популяризація журналістики громадської думки й подолання поляризації. Також вона є спеціальною кореспонденткою і редакторкою Суспільного мовника України. Після Революції гідності та початку війни в Україні вона висвітлює події на Донбасі та є одним з небагатьох журналістів, що регулярно виїжджають до окупованого Криму. У 2020 році видала збірку репортажів “Загублений острів. Репортажі з окупованого Криму”. Книгу засновано на репортажах, підготовлених протягом шести років, і видано німецькою мовою. Гуменюк є співзасновницею, а з 2013 до 2020 року – спеціальною кореспонденткою і керівницею Hromadske TV. Вона працювала репортеркою в більш ніж 60 країнах і також є авторкою книги “Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції через арабську весну”, виданої у 2015 році. Наталія Гуменюк є стипендіаткою Німецького меморіального фонду Маршалла у 2017 році та стипендіаткою програми Дрейпера Гілла в Стенфордському університеті (2018).

Організатори: Центр громадянських свобод (Україна), Московська Гельсінська група (Росія), Lawyers for Lawyers (Нідерланди), American Bar Association’s Rule of Law Initiative (США), Асоціація правників України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter