Онлайн – круглий стіл: “Ситуація з правами людини в окупованому Криму напередодні зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи”

Дата та час події: 20 Січня 2021, 10:00
A+ A- Підписатися

У середу, 20 січня, о 10:00 відбудеться онлайн – круглий стіл Ситуація з правами людини в окупованому Криму напередодні зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європиза участю делегатів ПАРЄ, представника Президента України в Криму та правозахисників.

25 січня 2021 року розпочинається зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Вперше з часу запровадження карантинних обмежень навесні 2020 року делегати парламентів країн-членів Ради Європи зберуться в Страсбурзі для проведення повноцінної сесії. 

Минає рік від проведення адвокаційного заходу, присвяченого темі прав людини в окупованому Криму в стінах асамблеї. Протягом 2020 року системна репресивна політика на півострові продовжувалася та відбилася в численних обшуках, арештах та хвилях публічного переслідування осіб та груп населення, яких окупаційна влада вважає “ненадійними”. Жодного політв’язня не звільнили (крім кількох, які відсиділи свої терміни), натомість з’явилися нові групи кримчан, які опиняються за ґратами в межах політичних переслідувань (наприклад, “Свідки Єгови”). 

Глобальна пандемія постала особливою загрозою для кримчан. Перед пандемією Covid-19 жителі півострова виявилися зовсім не захищеними через неефективні дії окупаційної влади та відсутність ефективної політики держави-окупанта в цьому питанні. Ба більше, окупаційна влада використовувала обмеження на півострові для утиску прав незгодних з діями окупаційної влади кримчан.  

Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з Постійною делегацією України в Парламентській асамблеї Ради Європи разом з учасниками круглого столу проаналізують ситуацію з правами людини в окупованому Криму та обговорять найефективніші шляхи адвокації в Страсбурзі на найближчі місяці.

Спікери круглого столу:

  • Марія Мезенцева, народна депутатка України, голова Постійної делегації України в ПАРЄ;
  • Ольга Скрипник, голова Кримської правозахисної групи;
  • Антон Кориневич, постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим;
  • Рустем Умеров, народний депутат України, заступник керівника Постійної делегації України в ПАРЄ;
  • Євгенія Кравчук, народна депутатка України, членкиня Постійної делегації України в ПАРЄ;
  • Ліля Гемеджи, кримська адвокатка, правозахисниця;
  • Еґідіюс Варейкіс (Литва), депутат Сейму Литовської Республіки, делегат ПАРЄ;
  • Ахмет Їлдіз, голова Постійної делегації Туреччини в ПАРЄ;
  • Рія Омен-Рейтен, cенаторка, делегатка ПАРЄ (Нідерланди).

Модератор: Роман Громик, менеджер з міжнародної адвокації Центру прав людини ZMINA.

Захід відбуватиметься онлайн на платформі Zoom із трансляцією на фейсбук-сторінці ZMINA та синхронним українсько-англійським перекладом.

Обкладинка: Крим.Реалії

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: