Онлайн-дискусія з правозахисниками “Майдан і Конституція”

Дата та час події: 25 Червня 2020, 17:00 – 19:00
A+ A- Підписатися

Стаття 34 Конституції України гарантує право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати й поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. В Україні систематично порушують конституційні права громадян. Французький філософ Ніколя Мальбранш сказав: “Де закони можуть бути порушені під приводом загального порятунку, там немає конституції”. А й справді, маніпуляція законами в популістичних заявах політиків не може не спричиняти обурення суспільства.

Однією з головних причин протестів в Україні, які згодом увійшли в історію як Революція Гідності, було драконівське придушення громадянських прав та спроба тодішньої влади перетворити демократичне суспільство на ручну тоталітарну маріонетку. Більшість активістів Майдану, які брали участь у Революції Гідності та долучилися до серії дискусій “Євромайдан у регіонах” від Національного музею Революції Гідності, називають розуміння цінності людського життя та свободи слова основним індивідуальним здобутком протестної боротьби й даватимуть конституційно-правову оцінку масовим протестним акціям на Майдані.

25 червня о 17:00 у межах дискусії “Майдан і Конституція” з правозахисниками з’ясуємо:

– чи закріплює Конституція право на повстання (право на революцію);

– які способи протидії узурпації влади та свавілля можна визнати правомірними в разі, якщо механізм противаг та стримувань не працює;

– де проходить межа між правом на мирне зібрання, правом на повстання та насильницьким поваленням конституційного ладу.

Спікери:

Петро Стецюк – науковий консультант з правових питань Центру Разумкова, суддя Конституційного Суду (2006–2016 років).

Леонтій Шипілов – кандидат юридичних наук, доцент, член Центральної виборчої комісії (2018–2019 років).

Модераторка заходу Olga Кotsiuruba – юристка, учасниця Громадського сектору Євромайдану, радниця з правових питань Громадянської мережі “ОПОРА”.

Організатор: Національний музей Революції Гідності

Серед пріоритетів Національного музею Революції Гідності є створення авторитетної платформи для утвердження цінностей громадянського суспільства зі спиранням на історичний досвід боротьби українців за свої права. Музейно-меморіальний комплекс є відкритим форумом для дискусій і поширення ідей гідності, незалежності, свободи, самоорганізації, сприяння активізації громадських ініціатив, консолідації та розвитку суспільства, формування відповідальності за майбутнє.

Пресслужба Національного музею Революції Гідності:
+38 098 66 11 833, press@maidanmuseum.org.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: