Онлайн-дискусія “Як держава має підтримати та захистити жертв домашнього насильства?”

Дата та час події: 25 Червня 2020, 11:00 – 13:00
A+ A- Підписатися

Центр громадянських свобод спільно з кампанією проти сексизму в медіа та політиці “Повага” запрошують узяти участь в онлайн-дискусії на тему “Як держава має підтримати та захистити жертв домашнього насильства?”. Захід відбудеться 25 червня 2020 року об 11:00. Орієнтовна тривалість заходу – 1,5 години.

Побої і знущання в сім’ї для багатьох є щоденною реальністю, про яку мовчать. Мовляв, усі так живуть, тож треба терпіти.

Щорічно, без перебільшення, мільйони українок зазнають фізичного, сексуального насильства та психологічного тиску в сім’ї. Однак по допомогу звертається тільки кожна десята. А як же решта? Причин того, чому жінки мовчать про знущання із себе, кілька. По-перше, багато хто досі вірить, що говорити про домашнє насильство соромно. По-друге, багато жінок просто не знають, куди звернутися по допомогу. Третя причина – це недовіра до служб, які таку допомогу надають. Саме тому ми хочемо звернути увагу на проблеми, які є в державних механізмах підтримки та захисту жертв домашнього насильства в Україні.

Уже кілька років в Україні діє Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, який формально передбачає низку послуг та сервісів, які може отримати людина, що зазнала домашнього насильства, та гарантує невідворотність покарання для кривдника. 

Проте чи достатньою мірою люди, які страждають від насильства в сім”ї, обізнані про такий сервіс?

Чи доступні служби в регіонах?

Чи мають представники правоохоронних служб, соціальні й медичні працівники належну підготовку для надання підтримки, яка відповідає потребам жертв?

Про це та інше говоритимемо зі спікерками дискусії:

Марина Бардіна – народна депутатка Верховної Ради України; 

Руслан Колбаса – директор Департаменту захисту дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України (чекаємо на підтвердження);

Наталія Богданова – начальник відділу ґендерної політики Департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України (чекаємо на підтвердження);

Василь Богдан – начальник відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству Департаменту превентивної діяльності Національної поліції.

Модераторка дискусії – Ірина Славінська, координаторка з ґендерних питань кампанії проти сексизму в медіа та політиці “Повага”.

Реєстраційна форма: https://forms.gle/o3TKgbgL98V8mp88A.

Посилання на вебінар: https://meet.jit.si/Against_Domestic_Violence, пароль для зустрічі буде надіслано вам на пошту, з якої ви зареєструвались.

З усіх організаційних питань просимо звертатися до експертки Центру громадянських свобод Марини Ліліченко: 097 253 38 75 або на електронну пошту ccl.org.ua@gmail.com.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: