Онлайн-дискусія “Функції досудового розслідування для СБУ. Що не так з опцією?”

Дата та час події: 30 Липня 2020, 11:00
A+ A- Підписатися

Центр громадянських свобод та Американська Асоціація Юристів Ініціатива з Верховенства Права (ABA ROLI) 30 липня 2020 року об 11:00 проводять експертне обговорення проблематики непритаманних функцій для СБУ.

Серед учасників правозахисники, народні депутати та представники міжнародних організацій. Орієнтовна тривалість заходу півтори години.

Тема реформування Служби безпеки України не є новою і навіть вже дещо затерлася. Розмови про реформу СБУ почалися ще у 2016 р.

Останнім часом в експертному середовищі дуже активно обговорюється ініційований президентом  законопроект “Про внесення змін до закону України “Про Службу безпеки України” щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України”, який зареєстрований у березні 2020 р. у Верховній Раді.

Вказаним законопроектом  пропонується залишити за відомством функцію досудового розслідування та закріпити за ним статус правоохоронного органу. Альтернативні проекти також повністю не вирішують цю проблему. Це питання є одним із найважливіших при реформі СБУ, оскільки визначає об’єм повноважень працівників СБУ. Затримання та арешти, обшуки, тримання під вартою та інші подібні повноваження є притаманними правоохоронним органам.

Ці положення викликають занепокоєння у вітчизняних та міжнародних експертів. Вони закликають Верховну Раду перетворити СБУ на агентство безпеки із євроатлантичними стандартами та принципами.

В чому загроза таких  “не”реформ? Чому в абсолютній більшості демократичних країн спецслужби не мають правоохоронних функцій та повноважень?

Чи не перетвориться СБУ у всесильну безконтрольну структуру, яка матиме безмежні можливості?

Як позбавитися таких функцій та визначити мету служби?

Про це та інше будемо говорити із нашими спікерами:

Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод

Роман Костенко, Народний депутат України

Володимир Яворський, експерт платформи “Правозахисний порядок денний”

Євген Захаров, голова Харківської правозахисної групи 

Для реєстрації прохання заповнити форму за посиланням.

Усім зареєстрованим учасникам буде відправлено лінк на  трансляцію.

Контактна особа: Марина Ліліченко, Центр громадянських свобод ccl.org.ua@gmail.com +38097 253 38 75

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: