Навчання громадських спостерігачів у Празі

Дата та час події: 24 Квітня 2016, 15:45
A+ A- Підписатися

Центр громадянських свобод запрошує молодь до навчання щодо громадського моніторингу та контролю за владою.

Громадські активісти – волонтери групи громадського спостереження “ОЗОН” із 2013 року проводить спостереження за ходом мирних зібрань та реалізацією свободи висловлювання в Україні. Ми спостерігали за перебігом не одного десятку масштабних та, інколи, критично провокаційних мирних акцій. Ми назбирали ґрунтовний досвід у сфері громадського моніторингу роботи правоохоронних органів під час мирних акцій в Україні. Ми хочемо ділитись цим досвідом із активістами громадських рухів отримувати нові знання від міжнародних експертів разом для спільних системних дій.

Тема: Акції протесту в умовах гострих соціальних протистоянь та збройних конфліктів.

Вид діяльності: громадський моніторинг та контроль за владою.

Цільова аудиторія: громадські активісти, студенти усіх спеціальностей, зокрема, гуманітарних.

Мета: беручи за основу міжнародний досвід, сформувати нову генерацію громадських спостерігачів, та ефективно поширювати тренд громадського контролю за владою в Україні.

Чи володіємо ми, як громадяни демократичної та суверенної держави, реальною свободою слова та правом на безперешкодне самовираження?

Чи маємо ми можливість вільно організовувати та проводити мирні акції та демонстрації в Україні?

Ми пропонуємо Вам участь у команді “Озон” та подорож на навчання до Праги.

Для участі в групі “ОЗОН” рекомендуємо вам наступні дії:

  1. Ознайомитись із посібником для мирного спостерігача за мирними зібраннями.
  2. Здійснити моніторинг мирної акції та надіслати всі дані нам – “ОЗОН” до 24 травня 2016 року. Як провести спостереження читайте за посиланням.
  3. Після успішного спостереження заповнюйте анкету на участь в тренінгу в Празі до 24 травня 2016 року.

Довідково:

Центр громадянських свобод (ЦГС) створений у 2007 році для утвердження прав людини та поваги до людської гідності в Україні та незалежних державах, які утворилися після розпаду СРСР. ЦГС здійснює моніторинг та аналіз законопроектів на відповідність стандартам прав людини, провадить громадський контроль над діями правоохоронних органів, судів та місцевої влади, над розслідуванням злочинів, вчинених під час Євромайдану, займається документуванням політичних переслідувань в тимчасово окупованого Криму, порушеннями прав людини та воєнних злочинів на Донбасі, просвітництвом у сфері прав людини та демократії, програмами міжнародної солідарності тощо.

Група громадського спостереження “ОЗОН” – добровільне об’єднання активних громадян – передусім, громадських активістів, юристів, журналістів, які усвідомлюють важливість якісного громадського контролю за державними органами, а також за ключовими процесами, які відбуваються на лінії зіткнення суспільства та держави або людини та держави, зокрема, під час мирних зібрань та судових процесів. За результатами спостережень “ОЗОНівці” оприлюднюють висновки та рекомендації. Громадські спостерігачі – незалежна сторона, вони завжди залишаються поза межами процесу. Детальнішу інформацію можна отримати у соціальних мережах Facebook та на сайті організації-засновниці, Центр громадянських свобод та сайті “ОЗОН”

Інститут CEELI (Facebook, офіційний сайт) – некомерційна незалежна організація, що знаходиться в Празі. Його діяльність направлена на утвердження верховенства права в країнах перехідної економіки. Ми працюємо вже другий десяток років і на сьогоднішній день провели навчання для більш, ніж 1500 юристів і суддів з 35 країн по різноманітним тематикам – від інтелектуальної власності і ефективності судів до прав людини. Наші теперішні і закінчені проекти включають організацію щорічних конференцій головних суддів, проведення регіональних конкурсів по боротьбі з корупцією, а також навчання судей та інших професіоналів в сфері права в Центральній та Східній Європі, Росії, Афганістані, Іраку, Тунісі та Бірмі.

Контакти:

ozon.monitoring@gmail.com
+ 38 050 41 12 047 або + 38 097 674 85 68

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter