На Prometheus у січні стартує онлайн-курс “Захист прав людей з інвалідністю”

Дата та час події: 20 Січня 2020, 00:00
A+ A- Підписатися

20 січня 2020 року на платформі Prometheus стартує онлайн-курс “Захист прав людей з інвалідністю”.

Курс розробила громадська організація “Боротьба за права” в межах проєкту “Fight for Rights: зміцнення захисту прав людей з інвалідністю в Україні”, який виконується за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Курс допоможе слухачам та слухачкам з інвалідністю та без “приміряти” на себе “капелюха” правозахисників і отримати навички з різних методів захисту прав людини як на національному, так і на міжнародному рівні.

“Ми розглядаємо цей курс як перший крок до громадського активізму на підтримку людей з інвалідністю та в боротьбі за трохи кращий і доступніший світ, де кожен та кожна можуть на рівних користуватися своїми правами”, – зазначають розробники.

Вони додають, що, аби пройти курс, не потрібно бути правозахисником чи активісткою, мати чи не мати інвалідність, знати щось про права людини чи вперше про них чути. Ключовим є бажання та готовність відкрито сприймати інформацію.

Тривалість курсу – чотири тижні. Кожен тиждень присвячений вивченню двох-трьох тем, містить кілька відеолекцій та матеріали для самостійного опрацювання. Загалом курс складається з десяти відеолекцій, додаткових статей, містить тестові завдання та запитання для самостійної перевірки знань.

Тренерами курсу стали:

  • Андрій Демчук – викладач Національного університету “Львівська політехніка”, член збірної України з паралімпійського фехтування, Української паралімпійської збірної, активіст та затятий мандрівник;
  • Ірина Федорович – експертка з прав людини та недискримінації, тренерка з питань рівності та недискримінації з 15-річним досвідом роботи в Україні й регіоні Східної Європи та Центральної Азії, директорка ГО “Центр “Соціальна дія”;
  • Юлія Сачук – магістерка міжнародних відносин, координаторка ГО “Боротьба за права”, експертка з тематики інвалідності та прав людей з інвалідністю.

В організації “Боротьба за права” додають, що після курсу буде проведено конкурс субгрантів для місцевих ініціатив та активістів, які мають на меті захист прав людей з інвалідністю. Успішне проходження цього курсу буде одним з важливих критеріїв для участі в конкурсі. Також серед студентів і студенток курсу оберуть тих, хто може долучитися до роботи над підготовкою звіту України в ООН щодо виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та процесу презентування звіту в Женеві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: