Міжнародний конкурс публікацій імені Юрія Атамана

Дата та час події: 15 Червня 2015, 10:00
A+ A- Підписатися

Східноєвропейська Мережа громадських миротворчих організацій Глобального Партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) оголошує про початок прийому заяв на участь у V Міжнародному конкурсі публікацій про толерантність, інтеграцію, взаємоповагу та взаєморозуміння у суспільстві.

Участь у конкурсі можуть брати матеріали, розміщені з 1 січня 2014 року по 30 квітня 2015 року у друкованих та інтернет-ЗМІ Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Російської Федерації та України. До участі запрошуються професійні та громадські журналісти, штатні та позаштатні співробітники загальнонаціональних та регіональних редакцій, студенти факультетів та відділень журналістики, старшокласники з Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Російської Федерації та України.

Конкурс засновано на честь Юрія Атамана, людини, що доклала багато зусиль для побудови миру у Придністровському регіоні, беззмінного керівника Об’єднаного Комітету з Примирення та Демократизації (JCDC), який передчасно пішов з життя у серпні 2010 року. 

Номінації конкурсу: 

1. Краща публікація, що розкриває приклади успішного подолання непорозуміння і протиріч у суспільстві, а також досягнення взаєморозуміння (шляхом діалогу, інтеграції, спільного пошуку рішень тощо); 

2. Краща неупереджена публікація про конфлікт та пошук шляхів виходу з нього, яка виважено висвітлює предмет конфлікту, позиції залучених сторін та демонструє можливості та потенціал ненасильницьких способів вирішення конфліктів; 

3. Краща публікація, присвячена ролі ЗМІ в умовах інформаційного протистояння, яка містить неупереджений аналіз методів ведення конфліктів засобами мас-медіа, демонструє читачу інструменти для розпізнавання та нівелювання інформаційних маніпуляцій кожної із сторін конфлікту, а також розкриває проблему дегуманізації сторін та конструювання образу ворога в ситуації ескалації конфлікту. 

Організатори залишають за собою право ввести номінацію “позаконкурсний вибір журі” для матеріалів, які вважатимуться зразковими та співвідносними по духу до даного конкурсу, але які випадатимуть за рамки оголошених номінацій.

При оцінюванні публікацій будуть ПОЗИТИВНО враховуватися наступні фактори:

–      Визнання та повага автором людської гідності та принципу рівності всіх людей;

–      Висвітлення позицій кількох сторін, а не лише однієї, близької автору;

–      Прагнення нейтрально висвітлювати конфлікт (зі сторони, а не з позиції, близької автору);

–      Орієнтація на ненасильство, діалог, співпрацю, пошук взаєморозуміння, пошук рішення. 

При оцінюванні публікацій будуть НЕГАТИВНО враховуватися наступні фактори:

–      Знижена лексика відносно якоїсь із сторін;

–      Дегуманізація якоїсь із сторін;

–      Виправдання або обґрунтування насильства;

–      Спроби переконати читача у виключному праві якоїсь із сторін. 

У кожній номінації буде відібрано три кращі публікації. Конкурсом передбачено нагородження переможців грошовими преміями у розмірі:

1 місце – 200 доларів.

2 місце – 150 доларів.

3 місце – 100 доларів. 

Один автор має право подати на конкурс по одній публікації в окремій номінації.

Розглядаються матеріали на мовах чотирьох держав (Білорусі, Молдови, Росії, України). Розмір статті не обмежено.

Приймаються відскановані електронні версії статей друкованих видань або діючі гіперпосилання на матеріали інтернет-ЗМІ з обов’язковим вказанням імені, прізвища та контактної інформації авторів, назви ЗМІ, дати публікації, а також номінації, на яку претендує та чи інша стаття автора. 

Прийом публікацій: з 20 травня до 15 червня 2015 року на електронну адресу організаційного комітету конкурсу: mediatolerance2015@gmail.com 

Оголошення результатів конкурсу: 01 серпня 2015 року. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter