Лекція Ірини Виртосу “Людина VS об’єкт: як в Україні змінювалося ставлення до людей з інвалідністю за останні 100 років?”
16 листопада в межах української години в Берліні проходитиме онлайн-лекція Ірини Виртосу “Людина VS об’єкт: як в Україні змінювалося ставлення до людей з інвалідністю за останні 100 років?”.
Слухачі лекції зможуть знайти відповіді на такі важливі питання:
- Людина з інвалідністю – це незалежна особистість, яка бере відповідальність за своє життя, чи об’єкт опіки й благодійництва?
- За часів нацистської Німеччини людина з інвалідністю була також об’єктом для дослідів, які принижували гідність, і загалом “непотрібним біологічним матеріалом”, який слід знищити. Така трагедія сталася в Бабиному Яру в 1941 році – під час окупації гітлерівською армією Києва було вбито понад 750 пацієнтів Київської психіатричної лікарні імені Івана Павлова. Чи було краще ставлення “совєцької” влади до ветеранів Другої світової війни, які отримали інвалідність унаслідок поранення?
- Як здійснювалась евакуація людей з інвалідністю з початком російської війни проти України у 2014 році? Що змінилося з 24 лютого 2022 року?
- Як дівчата з інвалідністю здійснюють евакуацію людей з інвалідністю та їхніх родин сьогодні?
- Навіщо школа політичної участі “Лідерка” від організації Fight For Right для дівчат та жінок з інвалідністю?
Ірина Виртосу – журналістка, експертка з гендерної рівності, інклюзивності та різноманіття. Авторка проєктів “Амбасадори інклюзії” та “Одна в полі воїнка”. У сфері прав людини – понад 10 років.
Модеруватиме дискусію Айке Штеген (Будинок Ванзейської Конференції).
Розмова проходитиме українською мовою з перекладом німецькою. Під час заходу працюватиме перекладачка на українську жестову мову.
Фото обкладинки: евакуація людей з інвалідністю, київський вокзал. Фото КМДА від 23 березня 2022 року