Круглий стіл “Національна стратегія реінтеграції ветеранів АТО”
15 червня 2017 р. із 9:30 до 16:00 в Royal Olympic Hotel (Київ, вул. Госпітальна, 12-Д) відбудеться захід Інституту миру і порозуміння та Шведського товариства миру й арбітражу, який пройде у форматі круглого столу. Круглий стіл організований у співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні.
Під час круглого столу:
- презентують результати аналізу ситуації з реінтеграцією військових в 7-ми регіонах України;
- обговорять реінтеграційний процес в Україні та сучасний досвід інших країн до побудови безпеки на рівні громад;
- висвітлять міжнародний підхід до створення національної стратегії з РДР (роззброєння, демобілізації та реінтеграції).
Мета цьогорічного круглого столу – дати початок написанню та реалізації Національної стратегії реінтеграції ветеранів АТО.
Уже 3 роки Україна втягнута до збройного конфлікту. Однак досі немає чіткої і зрозумілої державної концепції того, як зменшити шкоду бойових дій для їх учасників. На національному та місцевому рівнях відсутня стратегія повернення військових у цивільне життя, ефективна соціальна та психологічна допомога їх сім’ям.
Із початку 2016 року Інститут миру і порозуміння у партнерстві зі Шведським товариством миру і арбітражу за підтримки Академії Фольке Бернадотт упроваджують діалоги в 7 громадах для розробки місцевих програм реінтеграції ветеранів АТО. У вересні 2016 року було розроблено та реалізовано 7 місцевих програм реінтеграції та “Рекомендації для України щодо роззброєння, демобілізації, та реінтеграції (РДР)” для органів державної влади.
До участі у заході запрошені:
- Stefan Astrom – експерт Folke Bernadotte Academy,
- Irma Specht – експертка Transition International,
- депутати Верховної Ради України,
- представники міністерств та відомств України (МінТОТ, Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО та інші),
- представники міжнародних організацій та донорських структур (ПРООН, Swedish Peace & Arbatration Society, Folke Bernadotte Academy та інші).
Більше про проект: http://ipcg.org.ua/proekti/31/