Круглий стіл “Котел” для цивільних? Як організувати ефективну евакуацію”

Дата та час події: 30 Квітня 2015, 10:00
A+ A- Підписатися

30 квітня з 10:00 до 12:30 в Офісі Омбудсмана (Київ, вул. Інститутська, 21/8) відбудеться круглий стіл на тему “Котел” для цивільних? Як організувати ефективну евакуацію”.  

Сьогодні кількість людей, які виїздять із тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей, є суттєво нижчою, аніж, скажімо, на початку лютого, під час ескалації збройного протистояння в районі Дебальцевого.

Утім, на жаль, складно передбачити подальші дії та плани Російської Федерації і так званих “ДНР-ЛНР”. Багато хто прогнозує черговий наступ у травні. І тоді проблема масової евакуації може постати для жителів інших населених пунктів, які перебувають наразі під контролем українського уряду.

Найгірший сценарій – Маріуполь, де тільки дітей – близько 50 тисяч. Чи готова країна до чергової хвилі евакуації? Тим більше що попередні хвилі навряд чи можна назвати успішними. Не секрет, що при переміщенні вразливих соціальних груп із Дебальцевого ключову роль зіграли не державні органи, а волонтери.

Окрім того, правозахисникам вдалося дослідити низку випадків, коли населення потрапляло під обстріли, саме намагаючись виїхати. І це тільки одна з форм перешкоджання евакуації з боку незаконних збройних формувань. Що доводить, що безпечної формули евакуації так і не було винайдено. 

– Чи вивчені уроки попередніх хвиль евакуації?

– Чи можливо убезпечити людей, які переміщуються?

– Як зробити евакуацію максимально ефективною? Та що для цього потрібно?

– Як волонтери мають взаємодіяти з державою в питанні евакуації? 

Про це під час круглого столу говоритимуть волонтери, правозахисники та представники державних органів влади. Участь у круглому столі візьмуть Олександра Матвійчук, Марія Томак, Олександра Романцова (Центр Громадянських Свобод), Олексій Біда (Українська Гельсінська спілка з прав людини), волонтери Сергій Косяк, Олексій Федченко, Діана Макарова.

За підсумками роботи круглого столу будуть озвучені рекомендації громадянського суспільства органам державної влади, а також запропоновано до підписання меморандум.

З будь-якими питаннями звертатись до Марії Іваник +380507058672, ccl.org.ua@gmail.com.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: