Крах незалежних ЗМІ в Криму: останні два роки і шлях попереду
Четвер, 17 березня 2016 року
19:00 – 21:00
Захід відбудеться за адресою:
Нью-Йорк
Civic Hall, 156 Fifth Avenue
Second Floor
Захід передбачає фуршет
Громадські організації Freedom House, Разом, Інститут сучасного права і суспільства “ВОЛЯ” та Мережа Будинків прав людини запрошують приєднатися до бесіди з групою правозахисників, які документують факти теперішньої кризи свободи преси в Криму і підтримують ті нечисленні незалежні засоби масової інформації та журналістів, які все ще працюють на півострові. Майкл Швіртц, журналіст газети “Нью-Йорк Таймс”, який працював в Росії, Центральній Азії, а також в інших частинах регіону для видання в 2006-2012 роках, долучиться до обговорення та поділиться своїм баченням щодо розвитку засобів масової інформації в регіоні.
Учасники заходу матимуть можливість обговорити наступні теми:
- Поточна ситуація щодо ЗМІ і преси в Криму та можливі кроки для їх підтримки
- Вплив пропаганди на людей в Криму і в інших регіонах України
- Освітлення подій в Криму, в тому числі ситуації щодо прав людини, західними ЗМІ
- Проблеми роботи і звітності про закриті суспільства
Учасники круглого столу:
Алім Алієв, співзасновник ГО “Крим SOS”
Тетяна Печончик, Голова правління Центру інформації про права людини
Ольга Скрипник, Голова Кримської правозахисної групи та ГО “Альменда”
Майкл Швіртц, репортер газети “Нью-Йорк Таймс”
Відомості про учасників:
Алім Алієв – співзасновник громадської організації “Крим SOS”, яка розпочала свою діяльність як фейсбук-група у розпал окупації Криму в лютому 2014 року. На даний момент, діяльність “Крим SOS” зосереджена на реалізації і захисті прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і постраждалих від конфлікту в Україні шляхом соціальної та гуманітарної підтримки, юридичної підтримки, а також моніторингу та документації ситуації щодо прав людини в Криму. Пан Алієв є також політологом і фахівцем із засобів інформації, і широко висвітлював і продовжує висвітлювати події щодо окупації Криму, кримської культури і соціальних питань, ВПО. Пан Алієв допоміг заснувати кримський центр у Львові – організації, спрямованої на підтримку і розвиток кримськотатарської культури.
Тетяна Печончик – Голова правління Центру інформації про Права Людини (ЦІПЛ) – організації, яка здійснює моніторинг та документує порушення прав людини в Криму і по всій материковій частині України. З березня 2014 року, ЦІПЛ в тісній співпраці з українськими, російськими та іншими правозахисними групами та активістами координує роботу Кримської польової місії з прав людини (КПМ), єдиної постійної міжнародної місії спостерігачів від громадянського суспільства присутньої в окупованому Криму. Пані Печончик також спеціалізується на підтримці засобів масової інформації та журналістів, які працюють в Криму. Окрім своєї роботи в сфері прав людини, вона працює журналістом для багатьох національних ЗМІ. Пані Печончик захистила докторську дисертацію, присвячену дослідженню свободи слова у дискурсі українських засобів масової інформації.
Ольга Скрипник – Голова Кримської правозахисної групи та ГО “Альменда” – двох ініціатив, спрямованих на підтримку громадянського суспільства в Криму і сприяння дотриманню і захисту прав людини в Криму за рахунок залучення широкої уваги до проблем прав людини і міжнародного гуманітарного права на півострів. Пані Скрипник також є головою Громадської ради при Міністерстві інформаційної політики України та раніше обіймала посаду старшого помічника в Агентстві ООН у справах біженців з правових питань та ВПО. Вона працювала старшим викладачем історії, юриспруденції та педагогіки у Кримському гуманітарному університеті в Ялті, а також очолювала і брала участь у ряді громадських ініціатив в Криму, включаючи фестиваль фільмів про права людини Docudays, правозахисні освітні ініціативи та розвиток незалежних засобів масової інформації.
Майкл Швіртц – репортер газети “Нью-Йорк Таймс”. Приєднався до московського відділу видання в 2006 році, де працював в якості репортера і дослідника до травня 2012 року. Протягом останніх трьох років досліджує питання жорстокості і корупції в державних в’язницях Нью-Йорка та острова Рікерс. Після курсу російської мови в Університеті Центральної Флориди, провів рік в Санкт-Петербурзі та Києві, де пройшов стажування в посольстві Сполучених Штатів. Пан Швіртц отримав ступінь магістра в Європейському університеті в Санкт-Петербурзі через два роки. Повернувшись в США, досліджував політичні рухи в колишньому Радянському Союзі для Радіо Свобода та навчався задля отримання ступеня магістра в галузі міжнародних відносин в Університеті Джорджа Вашингтона.