Грантова програма підтримки ініціатив, які працюють на перетині сфери мистецтв та прав людини

Дата та час події: 21 Січня 2022
A+ A- Підписатися

Freedom House оголошує конкурс грантів для громадських організацій та ініціатив з усіх регіонів України, які працюють на перетині сфери мистецтв і прав людини для втілення проєктів, спрямованих на підтримку та захист свободи художнього самовираження, прав митців і свободи слова в Україні. Дедлайн – 31 січня 2022 року.

Ми заохочуємо зацікавлені команди розробити та подати на розгляд пропозиції, спрямовані на:

 • розбудову співпраці між правозахисниками та митцями задля просування цінностей захисту прав людини та свободи вираження поглядів;
 • розроблення та адвокацію нових інструментів і механізмів для захисту свободи художнього самовираження в Україні;
 • напрацювання змін до чинних політик у сфері мистецтва та свободи вираження поглядів, спрямованих на покращення процедур та процесів ухвалення рішень владою;
 • дослідження випадків порушення прав митців та цензури в музеях, університетах та інших установах, які отримують фінансування з бюджетних коштів;
 • дослідження випадків політичного тиску на мистецьке середовище, зумовленого російською агресією та збройним конфліктом в Україні. Зокрема, випадки тиску та переслідувань митців на тимчасово окупованих територіях України;
 • аналіз стратегій, які зумовлюють стійкість українського мистецького та правозахисного середовища в умовах політичного тиску та репресій тощо.

Перевага віддаватиметься громадським ініціативам, які працюють із громадою та місцевою владою у регіонах України.

Пріоритет буде наданий організаціям та ініціативам, що вважають себе агентами просування прозорості, підзвітності, прав людини та демократичного розвитку в Україні.

У межах цієї програми фінансування переможцям конкурсу також буде надана необхідна технічна підтримка відповідно до потреб з метою зміцнення організаційної спроможності та управлінського потенціалу організацій – переможців конкурсу.

Строки 

Проєктні пропозиції приймаються до 31 січня 2022 року на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org. У темі листа просимо вказати “Конкурс_Свобода та мистецтво”.

Конкурсна комісія вивчить усі подані пропозиції та повідомить учасників про своє рішення до 28 лютого 2022 року включно. В окремих випадках конкурсна комісія може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції або ж звертатися з додатковими питаннями. 

Грантова інформація 

Freedom House планує підтримати чотири ініціативи. Сума кожного гранту не має перевищувати 16 000 доларів США. Заявки мають бути подані англійською, українською та/або російською мовою в електронному вигляді.

Орієнтовний початок проєктної діяльності – 1 квітня 2022 року. Проєкти мають бути розраховані на термін від 6 до 12 місяців.

Критерії добору

Учасникам цього конкурсу надається повна свобода під час розроблення плану проєкту, проте варто враховувати, що оцінювання заявок відбуватиметься за такими критеріями:

 • Партнерство та залучення: чи має організація – учасник конкурсу досвід чи план розроблення стратегічного партнерства зі ЗМІ, громадськими організаціями, правозахисниками або органами державної влади?
 • Цільова аудиторія – чи орієнтований учасник конкурсу на регіональну або місцеву аудиторію і чи має він чітке розуміння того, якою є його поточна та/або бажана цільова аудиторія, а також як залучити цю аудиторію та/або як задовольнити її потреби?
 • Толерантність та права людини: чи пропонує організація – учасник конкурсу стратегії підтримки боротьби з дискримінацією та просування ідей інклюзивності?
 • Обґрунтованість та доцільність бюджету проєкту.

Досвід втілення успішних проєктів чи активностей у сфері захисту прав людини, прав митців та свободи вираження поглядів буде перевагою.

Конкурсна комісія віддасть перевагу тим заявкам, які міститимуть чіткий опис цілей, очікуваних результатів та алгоритму імплементації запропонованих активностей, а також детальний опис запропонованих статей бюджету.

Щоб мати можливість отримати підтримку запропонованої ініціативи, вам потрібно надати таку інформацію до 31 січня 2022 року на поштову скриньку ukraine@freedomhouse.org:

 1. Детальну інформацію про організацію і попередні успішно реалізовані проєкти в цьому напрямі за наявності (зокрема, у співпраці з іншими організаціями).
 2. Заповнену Форму для подання описової частини. 
 3. Заповнену Форму для подання бюджету.

Заявки, що є неповними, або такі, що мають короткі та нечіткі відповіді на поставлені запитання, не розглядатимуться в межах конкурсу на отримання фінансової підтримки.

Запитання щодо цього конкурсу можна надсилати лише в електронному вигляді на адресу електронної пошти Freedom House: ukraine@freedomhouse.org.

Додаткові деталі 

Громадські організації та ініціативи, яким буде запропоновано співпрацю за результатами цього конкурсу, долучаться до пулу партнерів проєкту Freedom House “Свобода вираження поглядів в часи збройного конфлікту”.

Проєкт “Свобода вираження поглядів в часи збройного конфлікту” є спільним проєктом чотирьох організацій: Freedom House, Інституту масової інформації, Платформи прав людини та Центру прав людини ZMINA. Мета проєкту – захищати й просувати свободу вираження поглядів в Україні шляхом моніторингу, навчання та тренінгів, надання правової допомоги, інформаційної роботи та адвокації. Під свободою вираження поглядів організації розуміють безумовне право кожної людини на будь-яку дію або висловлювання з дотриманням Конституції та міжнародних стандартів захисту прав людини. Проєкт реалізується в Україні з 2018 року за фінансової підтримки Freedom House.

Заснована Елеонорою Рузвельт та іншими визначними американцями в 1941 році, Freedom House є найстарішою неприбутковою, неурядовою організацією в Сполучених Штатах Америки, що віддана ідеї просування та захисту демократії і свободи в усьому світі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: