Форум “26-2-14: Війна почалась у Криму”

Дата та час події: 26 Лютого 2024, 23:00
A+ A- Підписатися

У День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 26 лютого відбудеться форум “26-2-14: Війна почалась у Криму”, на якому обговорюватиметься тема боротьби та спротиву громадян України, які живуть в анексованому Росією Криму. 

“Мета заходу – нагадати та наголосити, що російська агресія проти України розпочалася з окупації Криму у 2014 році, і що тільки зі звільненням та реінтеграцією Криму війну буде завершено. Під час форуму буде, зокрема, порушено тему боротьби та спротиву громадян України, які проживають в окупованому Криму та солідаризуються із материковою Україною, чекають на ЗСУ; і що зрештою — Україна також чекає та активно бореться за відновлення контролю над Кримом, готуючи низку реінтеграційних стратегій та необхідного законодавчо-нормативного підґрунтя”, – йдеться у повідомленні Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

На цьому форумі виступлять такі спікери:

  • Пітер Дікінсон, редактор блогу UkraineAlert в Atlantic Council, видавець журналу Business Ukraine
  • Джеймс Браун, професор політології та координатор спеціальності “Міжнародні відносини”, Університет Темпл, Японія (онлайн)
  • Рорі Фіннін, голова Українських студій у Кембридзькому університеті, спеціалізується, зокрема на історії Криму
  • Дмитро Теперік, експерт з питань безпеки та стабільності, когнітивної деокупації Криму, Фонд «Партнерство за сильну Україну» (PFRU)
  • Аліна Фролова, заступниця голови правління Центру оборонних стратегій
  • Альона Луньова, адвокаційна директорка Центру прав людини “ZMINA”
  • Олександр Галенко, викладач Київської школи економіки, історик, один із провідних сходознавців
  • Мартін-Олександр Кислий, історик, викладач НаУКМА, учасник проєкту “Ініціатива для кримських татар”
  • Мавілє Халіл, журналістка, психологиня

Форум транслюватиметься на сторінках Представництва Президента України в АРК, “Кримській платформі”, телеканалі “ДІМ” та інформаційних ресурсах медіапартнерів.

Раніше український уряд затвердив план заходів щодо Дня спротиву окупації Криму, який відзначають 26 лютого.

Відповідно до плану, тематичні заходи проведуть в освітніх закладах, бібліотеках, виставкових залах і музеях по всій країні. Зокрема, відбудуться зустрічі з представниками кримськотатарського народу та переселенцями з Криму, покази мистецьких і документальних тематичних фільмів та науково-практичні конференції, де експерти шукатимуть шляхи подолання наслідків анексії півострова.

26 лютого відзначається День спротиву Криму російській окупації, ініційований громадськістю. Цього дня в Україні та в усьому світі проводяться акції, дискусії, форуми, мітинги, хода на підтримку кримчан і територіальної цілісності країни.

26 лютого 2014 року перед будинком Верховної Ради АРК відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії “Русское единство”.

У січні 2020 року депутати Верховної Ради України, серед них Ахтем Чийгоз та Рустем Умєров, звернулися до президента України Володимира Зеленського з проханням офіційно встановити на державному рівні День спротиву Криму російській окупації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter