Дискусія “Євромайдан у регіонах: Крим”

Дата та час події: 10 Червня 2020, 17:00
A+ A- Підписатися

Події Євромайдану стали новою точкою відліку в історії України. Якщо не сказати – початком нової її історії. На жаль, події такого масштабу не минають без жертв. Хтось оплатив цю нову історію власним життям. Хтось – здоров’ям, а дехто – домом.

Історія багатьох кримських активістів трагічніша вдвічі. Адже чимало хто з кримських татар дітьми повертався на історичну батьківщину з депортації, влаштованої Сталіним. А тепер знову опинився в статусі вигнанця і мусить шукати прихистку за межами рідного півострова.

Однак, навіть розуміючи ці ризики, кримчани виходили на протест. Дехто з них приїздив до Києва і виходив на Майдан. Дехто виходив на центральні площі у своїх рідних містах, щоб заявити про свою волю і право жити не “по панятіям”, а в демократичній європейській країні. Опоненти платили за це погрозами, обстрілами, спаленими машинами й нервами. Дехто боявся висловлювати свою солідарність з ідеями Революції Гідності відкрито. Та попри це Євромайдан у Криму збирав сотні відчайдухів на своїх площах.

На півострові зародився громадянський рух “Євромайдан-Крим”. Перша акція на підтримку європейського вибору країни відбулась у Криму 24 листопада 2013 року. Відтоді й до самої анексії акції відбувалися регулярно. Вони мали на меті об’єднати кримчан, розповісти про події в столиці та про те, чому європейський курс є важливим. Найбільші й найпотужніші протести відбувався біля Верховної Ради в Сімферополі.

10 червня о 17:00 учасники кримського Євромайдану розкажуть свою історію боротьби за український Крим. Боротьби, яка триває й досі. Зокрема – і насамперед – на інформаційному фронті.

Спікери:

Ірина Сєдова – журналістка, правозахисниця.
Марія Суляліна – організаторка Євромайдану в Ялті, проєктна менеджерка Центру громадянської освіти “Альменда”.
Таміла Ташева – співзасновниця громадської організації “КримSOS”, заступниця постійного представника Президента України в АР Крим.
Андрій Щекун – співкоординатор руху “Євромайдан-Крим”.

Питання дискусії:

• Чому вийшли на протести
• Бути лідером страйку
• Особисті історії про Майдан
• Яким бачать майбутнє земляків, котрі залишилися вдома
• Як Революція Гідності змінила життя

Модерує Ольга Сало – учасниця Громадського сектору Євромайдану, співробітниця Національного музею Революції Гідності.

Онлайн-дискусія є частиною циклу публічних зустрічей із представниками спільнот Майдану в регіонах. Проєкт започаткував Національний музей Революції Гідності наприкінці листопада 2019 року. Мета ініціативи – задокументувати свідчення учасників Революції Гідності. Це допоможе науковцям у дослідженнях аспектів цих подій.

Пресслужба Національного музею Революції Гідності:
+38 098 66 11 833, press@maidanmuseum.org

Трансляцію дивіться на сторінці події та на сторінках:
Національного музею Революції Гідності https://www.facebook.com/maidanmuseum.org/
Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану https://www.facebook.com/infocentre.maidanmuseum/

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: