Дискусія про екологічне споживання та кінопокази стрічки “Медова земля” на DOCUSPACE

Дата та час події: 09 Жовтня 2020, 19:00
A+ A- Підписатися

У жовтні (з 1 по 31) в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE можна переглянути документальний фільм – номінант на премію “Оскар”, світовий хіт “Медова земля” Тамари Котевської та Любомира Стефанова.

“З нагоди Всесвітнього дня охорони природних місць проживання тварин і рослин, що припадає на 6 жовтня, показуємо стрічку, що виразно оповідає про шкоду, якої може завдати місцевості експансія західних звичаїв”, – зазначають у пресслужбі фестивалю DOCUDAYS.

Фільм зосереджується на пасічниці Хатідже, яка живе у віддаленому гірському селі в Північній Македонії, доглядає хвору матір та збирає дикий мед. Життя Хатідже докорінно змінюється, коли до села приїздить родина кочівників. Радість сусідства перетворюється на розпач, коли чужинці порушують місцевий життєвий уклад і через власне неуцтво вбивають диких бджіл. Цей фільм-притча нагадує всім нам: треба віддавати стільки ж, скільки береш.

Окрім фільму, організатори запрошують приєднуватися до супровідної онлайн-дискусії, яку можна побачити на docuspace.org, а також на фестивальних сторінках Facebook та YouTube.

Дискусія під назвою “Виживе найсвідоміший. Лайфхаки екоспоживачів/-ок” почнеться 9 жовтня о 19:00.

Екологічний слід людства стрімко зростає. Брак звички споживати свідомо і руйнівний вплив людини на довкілля зменшують біорізноманіття на планеті та наближають глобальну екологічну катастрофу.

Може здатися, що одна людина не в змозі вплинути на гори пластику в річках та лісах, на збереження тварин і рослин свого регіону – а подекуди й на власних сусідів, які палять листя.

Та насправді інструменти впливу існують, і ними можна навчитися виборювати своє право на чисте довкілля.

Експерти з різних галузей доведуть, що можна стати більш екосвідомими, не жертвуючи якістю власного життя.

Спікер(к)и:

Павло Вишебаба, голова ГО “Єдина Планета”, координатор Кампанії ХутроOFF, посланець доброї волі ПРООН в Україні з питань толерантності;

Софія Шутяк, провідна юрисконсультка Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина”, адвокатка;

Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій та експерт з питань децентралізації влади.

Модеруватиме дискусію журналіст Євген Павлюковський.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: