ДМС хоче повернути шукачів притулку до країни походження, де на них чекають тортури і несправедливий суд

Дата та час події: 19 Грудня 2016, 19:32
A+ A- Підписатися

Двоє громадян Таджикистану, які виїхали на заробітки до Росії, підтримали опозиційний рух “Група 24” до влади Таджикистану.

Після заборони цього світського і ненасильницького руху владою в Душанбе на прихильників вже забороненої організації стали влаштовуватися облави, замахи і викрадення спецслужбами. Лідер та засновник “Групи 24” Умаралі Кувватов був убитий в Стамбулі в 2015 році.

Прагнучи захистити своє життя і свободу, ці люди приїхали в Україну. Вони звернулись з проханням про надання їм статусу біженців через обґрунтоване побоювання кримінального переслідування за їх участь у діяльності “Групі 24”, в чому міграційна служба України їм відмовила.

Та зараз їм загрожує видворення до країни походження, де на них чекають тортури, жорстоке поводження, несправедливий суд.

Для цих людей прагнення до стандартів життя, які стали звичними в Україні, вдома може стати причиною тривалого тюремного ув’язнення. В Таджикистані вони не можуть вільно збиратися, говорити те, що думають, і обирати, кого хочуть.

В Україні до них посадовці Державної міграційної служби поставилися як до звичайних нелегальних мігрантів та ігнорували їхнє прохання про захист. Тепер у них залишився єдиний шанс не бути підданим кримінальному переслідуванню та жорстокому поводженню на своїй батьківщині, який залежить від результату розгляду апеляційним судом правомірності відмови міграційної служби надати їм статус біженців.  

Звертаємося до вільної журналістській і правозахисної спільноти по допомогу у висвітленні проблеми, її справедливому рішенні та забезпеченні прав даних осіб не бути видвореними до держави, де на них очікує кримінальне переслідування через їх політичні погляди. 

Судові засідання відбудуться в Київському апеляційному адміністративному суді за адресою: 01010, м. Київ, вул. Московська 8, корп. 30

* 19 грудня 2016 року о 15 год. 00 хв. під головуванням судді Кобаль М.І..  

* 22 грудня 2016 о 12 год. 00 хв. під головуванням судді Шурко О.І.

Залу судових засідань можна дізнатися за телефонами: Мельничук Василь, юрист, Харківська правозахисна група, +380636949823, melnichuk.lawyerATgmail.com та Кадиров Енвер, голова правління ГО “Правозахисний рух Криму”, +380663687928, overcomeslaveATgmail.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: