Дискусія “Головування Німеччини в ОБСЄ – кращі часи для захисту прав людини на Донбасі та в Криму?”

Дата та час події: 22 Квітня 2016, 12:09
A+ A- Підписатися

Запрошуємо на панельну дискусію “Головування Німеччини в ОБСЄ – кращі часи для захисту прав людини на Донбасі та в Криму?”, яка відбудеться 28 квітня 2016 року з 18.00 до 20.00 у Медіахабі (Київ, вулиця Суворова, 4/6).

Захід організований Представництвом фонду Фрідріха Науманна в Україні у співпраці із Центром громадянських свобод.

Спікери панельної дискусії:

  • Мустафа Джемілєв, колишній голова Меджлісу, народний депутат України;
  • Володимир Горбулін (уточнюється), секретар Ради національної безпеки і оборони України у 1996 – 1999 роках, залучений до Мінського переговорного процесу;
  • Олексій Мацука, журналіст з Донецька, керівник Громадського телебачення Донеччини;
  • Олександра Матвійчук, голова правління громадської організації “Центр громадянських свобод”, Київ;
  • Маркус Льонінґ, екс-Уповноважений Федерального уряду Німеччини з прав людини та гуманітарної допомоги у 2010 – 2014 роках;
  • Вольфґанґ Біндзайль, постійний заступник посла Німеччини у Києві.

Модеруватиме захід Сабіне Адлер, кореспондентка Deutschlandradio, Німеччина.

Знайти достовірну інформацію про життя людей, які залишилися на окупованих Росією територіях Східної України і чия свобода пересування суттєво обмежена – нелегка справа. Так звана п’ятисоткілометрова демаркаційна лінія охороняється пильніше, ніж кордон України з Росією, і налічує лише шість контрольно-пропускних пунктів. Насильство, свавілля та беззаконня визначають життя людей за фактичною лінією фронту. Доволі невтішною є також ситуація в Криму, принаймні для тих, хто виступає проти російської окупації. Апогеєм спрямованих дій проти кримських татар стала нещодавня заборона Меджлісу, представницького органу кримськотатарського народу.

Німеччина головує у 2016 році в ОБСЄ і має шанс посилити довіру до організації. Усі три виміри ОБСЄ вимагають докладання зусиль, однак, як свідчать викладені факти, “людський” вимір потребує особливої уваги.

  • Чи приділяється достатньо уваги порушенням прав людини на Донбасі та в Криму?
  • Чи можуть названі проблеми вирішуватися ефективніше українським урядом в Києві та міжнародними організаціями на кшталт ОБСЄ і як?

Майбутній демократичний розвиток України залежить також і від реакції на ці виклики. Інакше прірва між українцями, які живуть у різних регіонах, поглибиться – і стане джерелом дестабілізації та “культури безкарності” на тривалий час. Під час заходу ми адресуємо ці питання та обговоримо можливі відповіді, як ефективно можна вирішити наявні проблеми.

Для участі у заході прохання реєструватися до 22 квітня 2016 року за посиланням

За додатковими питаннями прохання звертатися до Аліни Кураш +380674037108 та Олександри Романцової +380503411377.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter