День прав людини в Одесі

Дата та час події: 16 Грудня 2021, 00:00
A+ A- Підписатися

16 грудня об 11:00 у PMA Odesa Hub (Фонтанська дорога, 3) відбудеться пресконференція, на якій представлять результати масштабного опитування “Що українці знають та думають про права людини”. В межах проєкту “День прав людини у вашому місті” на Головному залізничному вокзалі Одеси відбудеться тематична виставка.

Захід організував Центр прав людини ZMINA у співпраці з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. 

Під час пресконференції розкажуть, чи знають українці, зокрема одесити, про те, що таке права людини, які права для них є пріоритетними, якими способами вони захищають свої права, та інше. Йтиметься, крім того, про вплив поширення COVID-19 і пов’язаних з цим змін на сприйняття прав людини і чи почали українці активніше захищати свої права після початку пандемії. 

Спікери заходу: 

  • Олександр Баранов, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги;
  • Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA;
  • Андрій Сухарина, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва;
  • Світлана Колишко, керівниця групи ініціатив з прав людини, координаторка проєкту “Права людини для України” Програми розвитку ООН в Україні;
  • Яна Кузьміна, головний спеціаліст Відділу регіонального представництва в південних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Після пресконференції для журналістів буде організований трансфер до місця проведення виставки. На залізничному вокзалі Одеси буде встановлена тематична експозиція: двометрові конструкції з проілюстрованими на них найважливішими даними з дослідження – графіками, цитатами та висновками. Регіональні особливості у відповідях респондентів представлено стосовно п’яти регіонів України – Донбасу (підконтрольні українській владі території), Заходу, Центру, Сходу і Півдня (зокрема, Одеської області). Також на експозиції працюватиме інформаційна точка – зацікавленим громадянам розповідатимуть про опитування та діяльність правозахисних організацій, до яких можна звертатися по безкоштовну допомогу.  

Одеса – третє місто в регіональному турі “День прав людини у вашому місті”. Подібні акції відбуваються також у Харкові, Львові, Дніпрі та Маріуполі. 

Метою проєкту “День прав людини у вашому місті” є підвищення обізнаності про права людини та поштовх громадян до активнішого захисту своїх прав, а також формування правової свідомості українців. 

Довідка. Дослідження провели Фонд “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” та Центр прав людини ZMINA за підтримки проєкту “Права людини для України”, який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Участь в опитуванні взяли понад 2 000 респондентів по всій Україні. Дані подаються в динаміці в порівнянні з 2018 і 2016 роками.

Контактна особа:  Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@gmail.com. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: