День прав людини у Маріуполі

Дата та час події: 20 Грудня 2021, 00:00
A+ A- Підписатися

20 грудня об 11:00 у приміщенні Вільного простору Halabuda (вул. Архітектора Нільсена, 60) відбудеться пресконференція, на якій представлять результати масштабного опитування “Що українці знають та думають про права людини”. В межах проєкту “День прав людини у вашому місті” на проспекті Миру 69-71 (тротуар) відбудеться тематична виставка.

Захід організований Центром прав людини ZMINA у співпраці з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. 

Під час пресконференції розкажуть, чи знають українці, зокрема жителі Донбасу, про те, що таке права людини, які права для них є пріоритетними, якими способами вони захищають свої права та інше. Йтиметься, крім того, про вплив розповсюдження COVID-19 і пов’язаних з цим змін на сприйняття прав людини, і чи почали українці активніше захищати свої права після початку пандемії. 

Спікери заходу: 

  • Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA;
  • Андрій Сухарина, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва;
  • Світлана Колишко, керівниця групи ініціатив з прав людини, координаторка проєкту “Права людини для України” Програми розвитку ООН в Україні;
  • Павло Наливайко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях.

Після пресконференції журналістів запросять разом зі спікерами відвідати місце проведення виставки (за потреби буде організовано трансфер). На проспекті Миру 69-71 (пішохідна зона біля підземного переходу) встановлять тематичну експозицію: двометрові конструкції із проілюстрованими на них найважливішими даними з дослідження — графіками, цитатами та висновками. Регіональні особливості у відповідях респондентів представлені стосовно п’яти регіонів України Донбасу (підконтрольні українській владі території), Заходу, Центру, Сходу і Півдня. Також на експозиції працюватиме інформаційна точка зацікавленим громадянам розказуватимуть про опитування та діяльність правозахисних організацій, до яких можна звертатися за безкоштовною допомогою.  

Маріуполь четверте місто у регіональному турі “День прав людини у вашому місті”. Подібні акції проходять також у Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі. 

Метою проєкту “День прав людини у вашому місті” є підвищення обізнаності про права людини та поштовх громадян до більш активного захисту своїх прав, а також формування правової свідомості українців. 

Довідка: Дослідження проведене Фондом “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” та Центром прав людини ZMINA за підтримки проєкту “Права людини для України”, який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Участь в опитуванні взяли понад 2 000 респондентів по всій Україні. Дані подаються у динаміці в порівнянні з 2018-м і 2016 роком.

Контактна особа:  Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@gmail.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: