День прав людини в Дніпрі

Дата та час події: 21 Грудня 2021, 13:00
A+ A- Підписатися
21 грудня о 13.00 в пресцентрі “Інформатор” (вул. Воскресенська, 14) відбудеться пресконференція, на якій представлять результати масштабного опитування “Що українці знають та думають про права людини”. В межах проєкту “День прав людини у вашому місті” на Головному залізничному вокзалі Дніпра відбудеться тематична виставка.
 
Захід організував Центр прав людини ZMINA в співпраці з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
 
Під час пресконференції розкажуть, чи знають українці, зокрема жителі Дніпра, про те, що таке права людини, які права для них є пріоритетними, якими способами вони захищають свої права, та інше. Йтиметься, крім того, про вплив поширення COVID-19 і пов’язаних з цим змін на сприйняття прав людини й чи почали українці активніше захищати свої права після початку пандемії.
 
Спікери заходу:
● Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA;
● Андрій Сухарина, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва;
● Світлана Колишко, керівниця групи ініціатив з прав людини, координаторка проєкту “Права людини для України” Програми розвитку ООН в Україні;
● Олександр Баранов, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги.
 
Після пресконференції для журналістів буде організований трансфер до місця проведення виставки. На залізничному вокзалі Дніпра буде встановлена тематична експозиція: двометрові конструкції з проілюстрованими на них найважливішими даними з дослідження – графіками, цитатами та висновками. Регіональні особливості у відповідях респондентів представлено стосовно п’яти регіонів України – Донбасу (підконтрольні українській владі території), Заходу, Півдня, Центру і Сходу (зокрема, Дніпропетровської області). Також на експозиції працюватиме інформаційна точка: зацікавленим громадянам розповідатимуть про опитування та діяльність правозахисних організацій, до яких можна звертатися по безкоштовну допомогу.
 
Дніпро – п’яте місто в регіональному турі “День прав людини у вашому місті”. Подібні акції відбулися також у Харкові, Львові, Одесі та Маріуполі.
 
Метою проєкту “День прав людини у вашому місті” є підвищення обізнаності про права людини та поштовх громадян до активнішого захисту своїх прав, а також формування правової свідомості українців.
 
***
Довідка. Дослідження провели Фонд “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” та Центр прав людини ZMINA за підтримки проєкту “Права людини для України”, який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Участь в опитуванні взяли понад 2 000 респондентів по всій Україні. Дані подаються в динаміці в порівнянні з 2018 і 2016 роками.
 
Контактна особа: Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@gmail.com
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: