Брифінг щодо законопроєктів про захист заручників Кремля та членів їхніх сімей

Дата та час події: 19 Жовтня 2021, 09:30
A+ A- Підписатися

19 жовтня о 9:30 на другому поверсі Верховної Ради України (преспойнт) відбудеться брифінг правозахисників та народних депутатів щодо законодавчих ініціатив, які стосуються соціального і правового захисту осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також членів їхніх сімей.

Наразі незаконно ув’язнені у зв’язку з російською агресією та члени їхніх сімей постійно стикаються з багатьма соціально-побутовими питаннями: втрата годувальника, необхідність оплати послуг адвокатів, отримання лікування і реабілітація після звільнення, нарахування робочого стажу, виплата прострочених кредитів та інші проблеми.

Законопроєкти, що подав на розгляд Верховної Ради Президент Володимир Зеленський, запроваджують соціальний та правовий захист таких осіб, а також членів їхніх сімей, зокрема, через надання гарантованої грошової допомоги.

Так, проєкт закону “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей” (р.н. 6104) передбачає створення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок агресії проти України. Також на законодавчому рівні визначається процедура визнання особи такою, що позбавлена особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Крім того, Зеленський зареєстрував у парламенті пов’язані з попереднім законопроєкти “Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей” та “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України”.

Детальніше про ці законодавчі ініціативи розкажуть учасники брифінгу:

  1. Марія Мезенцева, народна депутатка України; 
  2. Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод;
  3. Рустем Умєров, народний депутат України;
  4. Лариса Шевандіна, дружина полоненого в ОРДЛО, місце його утримання невідоме;
  5. Петро Вигівський, батько політв’язня Валентина Вигівського;
  6. Марія Томак, співзасновниця Медійної ініціативи за права людини;
  7. Антон Кориневич, постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим;
  8. Євгенія Кравчук, народна депутатка України;
  9. Вадим Галайчук, народний депутат України.

З додаткових питань звертатися до Наталії Відєнєєвої, Центр громадянських свобод: ccl.org.ua@gmail.com, +38 (050) 411 52 05.

Брифінг організували парламентське МФО “Кримська платформа” та Коаліція на захист бранців Кремля, до складу якої входять такі організації:

Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Кримська правозахисна група, Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, ГО “КримSOS”, ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ’ЯЗНІВ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: