Базовий тренінг для тих, хто хоче стати монітором НПМ

Дата та час події: 26 Жовтня 2020 – 16 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

З 26.10.2020 по 16.11.2020 жовтня 2020 року громадська організація “Україна без тортур” разом із Департаментом з питань реалізації національного превентивного механізму Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки МФ “Відродження” та ПРООН організовують базовий навчальний тренінг для громадських моніторів з моніторингу місць несвободи. Навчання відбуватимется у два етапи: онлайн і вживу. Для учасників, які отримають запрошення на тренінг, участь безкоштовна.

Національний превентивний механізм (НПМ) – це національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в’язниць, військових частин тощо) для попередження жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. 

В Україні реалізація національного превентивного механізму покладена  на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і з 2012 р діє у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами, які беруть участь на громадських засадах.

Метою тренінгу є підготовка нових громадських моніторів для моніторингу місць несвободи.

Учасники: правозахисники, представники громадських організацій, активісти та волонтери, які співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними організаціями та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Базові критерії монітора:

– бути повнолітнім громадянином України;

– мати базову вищу профільну освіту;

– не мати непогашеної судимості;

– не перебувати на державній службі;

– бути готовим підписати декларацію монітора (етичний кодекс монітора) та дотримуватись її положень.

Як подати заявку?

Для участі у конкурсі необхідно подати АНКЕТУ встановленого зразка за посиланням та розгорнутого мотиваційного листа, у якому пояснити наміри й причини бути монітором НПМ.

Пріоритетною, але не обов’язковою буде рекомендація діючого монітора та регіонального представника або координатора взаємодії із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в регіоні, області. Надсилайте його на ukraine.without.torture@gmail.com до кінцевої дати конкурсу.

Дедлайн подачі заявок: 23 жовтня 2020 року

Учасники конкурсу будуть поінформовані про результати не пізніше 25 жовтня 2020 року

Організатори залишають за собою право не пояснювати причини відбору та відхилення кандидатур на участь у базовому тренінгу.

Більше інформації тут або за телефоном: +38 (067) 011-45-45, або е-mail: ukraine.without.torture@gmail.com

Приєднуйся до команди громадських моніторів!

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: