Антипремія “Це Яйце!” за сексизм у медіа закликає висувати номінантів

Дата та час події: 21 Листопада 2021, 23:59
A+ A- Підписатися

Уже стало гарною традицією напередодні Міжнародного дня прав людини відзначати антипремією “Це Яйце!” медіа та публічних осіб за матеріали про сексизм. 2021 року сексизму не поменшало в політиці та медіа, тож закликаємо до 21 листопада номінувати на антипремію сексистські висловлювання та публікації. 

Минулого року таку антивідзнаку отримали очільники партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко і Давид Арахамія за сексистське обговорення своєї колеги Ірини Аллахвердієвої, кандидатка на посаду міської голови Києва Ірина Верещук, а також  “став помітним” “ZIK” — нині закритий проросійський інформаційний телеканал. 

Цього року організації–засновниці антипремії додали спеціальну номінацію “Моралізатор року” за висловлювання на адресу жінок, як вони мають виконувати свою “справжню роль”.

 Номінації антипремії:

  • Сексистський матеріал” — конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ чи радіо, в друкованому чи онлайн-ЗМІ. 
  • Сексистське висловлювання” — за сексизм, висловлений публічною особою (чиновники, політики, лідери думок та інші) у медіа чи соцмережах.
  • Спеціальна антипремія “Моралізатор року” – за публічне висловлювання в медіа чи соцмережах  оціночного судження щодо жінки та її соціальної ролі.

Організаційний комітет прийматиме до розгляду висловлювання та матеріали в українських ЗМІ, що сталися у період з 1 листопада 2020 року до 1 листопада 2021 року. Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядаються. Кількість номінацій від однієї людини необмежена. Кандидатів/ок на премію просимо внести до короткої форми до 21 листопада 2021 року.

Антипремія “Це Яйце!” започаткована 2019 року як некомерційна ініціатива та вручається такими медійними громадськими організаціями: ГО “Жінки в медіа”, Кампанія проти сексизму в медіа та політиці “Повага”, ГО “Інститут масової інформації”, Центр прав людини ZMINA, ГО “Детектор медіа”, ГО “Українська Гельсінська спілка з прав людини”. 

Офіційний хештег антипремії #цеяйце 

Сторінка у Facebook https://www.facebook.com/antipremiya

Усі заявки розгляне сформований комітет та оприлюднить короткий і довгий список претендентів. Лауреатів антипремії Це Яйце! буде оголошено під час пресконференції напередодні Міжнародного дня прав людини

Контакти: Єлизавета Кузьменко, femida.help@gmail.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: