Антипремія “Це яйце!” – 2020

Дата та час події: 23 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

Минулого року антипремію “Це яйце!” отримали президент України Володимир Зеленський, уповноважений з ґендерних питань Запорізької облради Владислав Марченко, народний депутат України Максим Бужанський, експрезидент Федерації велоспорту Олександр Башенко, канал “112 Україна” та сайт “Сегодня”.  

Цього року маємо новий контекст – проведення місцевих виборів. Випробування “вибори без сексизму” на цьогорічних місцевих виборах Україна, на жаль, не пройшла. Через чат-бот проєкту #вибориБЕЗсексизму зафіксовано близько 50 випадків сексизму щодо кандидаток. Отже, можна зробити висновок, що жінки поряд із передвиборчою боротьбою вели боротьбу з ґендерними стереотипами та дискримінацією. 

Тож антипремія “Це яйце!” покликана вже вдруге привернути увагу до сексистських висловлювань і публікацій. Цьогорічна премія не омине розгляду сексистського висвітлення в ЗМІ передвиборчих кампаній жінок-кандидаток та сексистських заяв їхніх опонентів. 

АнтипреміюЦе яйце!” вручають медійні громадські організації за сексистські публікації та висловлювання в українських ЗМІ. Це некомерційна ініціатива, яка започаткована: ГО “Жінки в медіа”, Кампанією проти сексизму в медіа та політиці “Повага”, ГО “Інститут масової інформації”, Центром прав людини Zmina, ГО “Детектор медіа”, ГО “Українська Гельсінська спілка з прав людини”. Цього року до ініціативи приєднався проєкт “Вибори без сексизму”

  • Організаційний комітет приймає до розгляду висловлювання та матеріали в українських ЗМІ, що сталися в період із 23 листопада 2019 до 23 листопада 2020 року. 

Номінації антипремії:

  • Сексистський матеріал”  конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ, у друкованому чи онлайн-ЗМІ або на радіо. 
  • Сексистське висловлювання” за сексизм від публічних осіб (посадовці, політики, лідери думок та інше), трансльований у медіа чи соцмережах.

Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядаються. Кількість номінацій від однієї людини необмежена. Кандидатів/-ок на премію просимо внести до короткої ФОРМИ до 23 листопада 2020 року https://forms.gle/2uGv1bQJi1cqWF6Z9.

Офіційний хештег антипремії – #цеяйце.  

Усі заявки розгляне сформований комітет та оприлюднить короткий і довгий список претендентів на отримання антипремії. Відзнака “Це яйце!” буде вручена під час онлайн-пресконференції напередодні Міжнародного дня прав людини

Цьогорічна антипремія “Це яйце!” проводиться за підтримки проєкту Національного демократичного інституту

Контакти: Вікторія Єрмолаєва (yermolayeva.vika@gmail.com).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: