Активісти вийдуть на Майдан з вимогою до РФ припинити тортури над Ільмі Умеровим

Дата та час події: 26 Серпня 2016, 20:43
A+ A- Підписатися

26 серпня на Майдані Незалежності активісти покажуть справжнє обличчя репресивної системи, створеної окупаційною владою в Криму.

Ільмі Умеров був затриманий окупаційною владою Криму в травні 2016 незабаром після заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Через інтерв’ю кримськотатарському телеканалу ATR в Києві його звинуватили в публічних закликах і діях, спрямованих на зміну територіальної цілісності Росії. При цьому Умеров ніколи не закликав до насильницьких дій.

11 серпня його прямо із залу суду відвезли в кардіологічне відділення лікарні з підозрою на інфаркт. 18 серпня його перевезли в психіатричну клініку для проведення примусової психіатричної експертизи. Там він залишається й досі.

Здоров’я Умерова постійно погіршується. Це викликано неналежним режимом харчування в лікарні і ненаданням відповідного медичного лікування. Сьогодні окупаційна влада не тільки піддає Ільмі Умерова тортурам і відмовляє у справедливому правосудді, а й ставить його життя під неминучу загрозу.

Стан здоров’я Ільмі Умерова не дозволяє чекати і вимагає негайних дій. Тому в цю п’ятницю, 26 серпня, активісти вийдуть на Майдан Незалежності в підтримку Умерова та інших ув’язнених, які піддаються тортурам з боку РФ. За допомогою театралізованого інсценування буде показана каральна система окупаційної влади.

Дії РФ уособлюють політику у відношенні не тільки Умерова, а й сотень тисяч людей, незгодних з окупацією.

Спікери: представники Меджлісу кримськотатарського народу, активісти та громадські діячі.

Дата: 26 серпня
Час: 16:00
Місце: м Київ, Майдан Незалежності

Контакт для ЗМІ: (093) 841-76-46 (Анастасія)

***

Громадська ініціатива “КримSOS” заснована 27 лютого 2014 як Facebook-сторінка для оперативного та об’єктивного висвітлення подій, які відбувалися в Криму. Незабаром організація стала займатися наданням допомоги внутрішньо переміщеними особам з Криму та східної України. З липня 2014 р КримSOS став виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові, Україні. КримSOS має представництва в Києві, Львові та Херсоні. Організація надає гуманітарну та юридичну допомогу переселенцям, інформує про події в Криму, займається програмами соціальної адаптації, розвитком місцевих громад переселенців, адвокаційними проектами, супроводом судових справ вимушено переміщених осіб.

За час існування, організація КримSOS надала гуманітарну допомогу на суму понад 6 млн грн, пряму і непряму допомогу отримали понад 180 000 осіб, консультацій надано більше 90 000, з них третина – юридичного характеру.

Особливе місце в роботі громадської організації займає «кримське питання». Ведеться регулярна адвокаційна робота з питань, які стосуються Криму, здійснюється моніторинг ситуації в Криму, в тому числі і в контексті захисту прав людини. У травні 2015 року в організації був створений інформаційний центр “QirimInfo“, завдання якого – повернути інтерес української і світової громадськості до ситуації в Криму і до проблем кримчан.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter