Акція солідарності з жінками Афганістану

Дата та час події: 03 Жовтня 2021, 11:00
A+ A- Підписатися

15 серпня таліби захопили Кабул. Законний уряд утік, а рух “Талібан” оголосив про створення Ісламського Емірату Афганістан. Про те, що зміна влади означатиме серйозну загрозу правам жінок і дівчаток, світ заговорив відразу. Адже коли 20 років тому таліби були при владі, дівчаткам і жінкам забороняли вчитись у школах після 12 років, відвідувати університети, виходити на вулиці без супроводу родича-чоловіка, брати участь у політичному житті й отримувати низку медичних послуг.

З перших днів нового приходу талібів у Кабулі почали замальовувати рекламні стенди із зображеннями жінок, а деякі жінки не змогли потрапити на робоче місце. Так, відому телеведучу Шабнам Давран негайно звільнили й наказали “іти додому” разом з усіма колежанками.

Уряд Талібану вже заборонив жінкам займатися спортом, навчатись у вишах разом з чоловіками, зобов’язав їх дотримуватися суворого мусульманського дрес-коду. 

Окрім того, через атмосферу страху, яку створюють таліби, багато афганських жінок тепер носять паранджу, утримуються від виходу з дому без опікуна-чоловіка і припиняють інші дії, щоб уникнути насильства й репресій. 

Але, незважаючи на незліченні загрози, протягом останніх тижнів жінки по всій країні виходять акції протесту. І хоча деякі з них вдалося провести, багато з таких акцій також були жорстоко придушені талібами. 4 вересня близько 100 жінок, які брали участь в акції протесту в Кабулі, розігнав спецпідрозділ талібів, відкривши вогонь у повітря і, за повідомленнями, застосувавши сльозогінний газ.

3 жовтня об 11:00 Amnesty International Ukraine разом з активістами та активістками виходить на акцію солідарності з відважними сестрами Афганістану, щоб висловити підтримку й закликати уряди вжити негайних заходів для захисту прав жінок і дівчат країни. 

Цього ж дня інші міжнародні секції Amnesty International проведуть такі самі акції на своїх місцях. 

Ми запрошуємо всіх охочих приходити із символічними речами, які таліби забороняють жінкам і дівчатам: спортивний інвентар, яскравий одяг тощо.

У межах мирної акції заплановано виступи представниць Amnesty International Ukraine та партнерських організацій.

Місце проведення: будівля Міністерства закордонних справ України (Київ, пл. Михайлівська, 1).

Amnesty International також вважає, що Рада ООН з прав людини повинна створити надійний незалежний механізм, наділений мандатом документувати, збирати й зберігати докази злочинів з міжнародного права та інших серйозних порушень і зловживань у сфері прав людини по всьому Афганістану.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: