Акція солідарності з військовослужбовицями проти сексуальних домагань

Дата та час події: 06 Грудня 2020, 13:00
A+ A- Підписатися

Попри розширення доступу жінок до військової служби їхня особиста безпека й досі під загрозою. Попереднє анонімне опитування Невидимого батальйону серед ветеранок і ветеранів засвідчило, що приблизно 70% опитаних були постраждалими або свідками сексуальних домагань в українській армії.

Утім, їхні історії й досі замовчуються через недовіру, осуд, страх і неможливість притягнути винних до відповідальності.

Військова Валерія Сікал стала однією з перших, хто 2018 року відкрито заявив про сексуальні домагання в ЗСУ. Протягом року вона потерпала від домагань з боку командира і весь цей час не могла почуватися безпечно на омріяній роботі. Командир повністю керував життям жінки: він не підписував їй лікарняний, коли вона зірвала спину, і не давав відпустку на день весілля з її чоловіком. Тоді Валерії увірвався терпець. Вона звільнилася з військової частини й подала заяву до поліції щодо дій командира. Минуло майже два роки, але її справу досі не передали до суду. Ця ситуація – іще одне свідчення того, що українська система правосуддя нездатна захистити військовослужбовиць, поки ті відважно захищають Україну.

Тому 6 грудня, у День Збройних сил України, Amnesty International проведе акцію солідарності з Валерією Сікал та іншими військовослужбовицями, які постраждали від сексуальних домагань. І ми закликаємо всіх небайдужих приєднатися! Адже військовослужбовиця – це не манекен і не іграшка, її тіло й особисті кордони мають лишатися недоторканними.

Місце: Київ, Михайлівська площа
Час: 13:00

Організатори просять пам’ятати про протиепідеміологічні заходи безпеки та дотримуватись усіх карантинних норм. На акції одягайте маску, дотримуйтеся соціальної дистанції, користуйтесь антисептиками. За потреби кількість людей на заході обмежуватиметься.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: