Акція солідарності з білоруським народом

Дата та час події: 23 Червня 2020, 19:30 – 21:30
A+ A- Підписатися
23 червня о 19:30 у Києві за адресою вул. Коцюбинського, 3, поруч із посольством Республіки Білорусь в Україні, відбудеться акція солідарності з білоруським народом.
 

Подія на фейсбуку.  

Понад 20 років білоруси намагались об’єднатися задля того, щоб скинути ярмо диктаторського проросійського режиму, який не гидував будь-якими методами для знищення своїх ідеологічних опонентів, білоруської культури та національної ідеї. Проте жодного разу їм не вдавалося створити такий масштабний спротив режиму, який би сприяв політичним змінам у країні, шляхом проведення виборів.

Лише 2020 року, у розпал пандемії COVID-19, під час чергової передвиборчої президентської кампанії, після затримання опозиційних кандидатів настав той час, коли переважна більшість білоруського суспільства зрозуміла, що не можна допустити вчергове до влади того, хто 26 років одноосібно керує державою.
 
За сфальсифікованими обвинуваченнями вже затримано головних опонентів Лукашенка. Тисячі білорусів вийшли на центральні вулиці своїх міст, вишикувавшись у живі ланцюги, та аплодували, у такий спосіб висловлюючи незгоду з методами режиму. Як наслідок, білоруська міліція та ОМОН почали жорстокі затримання протестувальників. Понад 100 осіб опинились у райвідділках без жодних підстав.
 
Громадяни України не можуть залишитись осторонь. Згадуючи Михайла Жизневського, бійців загону “Пагоня”, які, жертвуючи своїми життями, виборювали незалежність України та боронили наші цінності, ми стаємо пліч-о-пліч із білоруським народом і закликаємо до справедливості та дотримання законів, норм міжнародного права прав людини. Наша мета показати, що білоруси не одні у своїй боротьбі за демократичні цінності.
 
Організатори акції, зокрема, закликають керівництво Республіки Білорусь:
  • Звільнити політичних в’язнів
  • Припинити репресії проти громадян, які висловлюють свою громадянську позицію
  • Провести демократичні вибори із залученням міжнародних спостерігачів
  • Припинити перешкоджання журналістській діяльності
Контактна особа для ЗМІ Сергій Зайченко (067 103 20 46). 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: