Акція солідарності #FreeViasna на підтримку ув’язнених білоруських правозахисників

Дата та час події: 17 Вересня 2021, 10:00 Місце: Київ
A+ A- Підписатися

17 вересня о 10:00 на пішохідному мосту над Алеєю Героїв Небесної Сотні «Центр громадянських свобод» проведе акцію #FreeViasna (#СвободуВесне).

Цей захід – частина міжнародної кампанії солідарності з активістами однойменного білоруського правозахисного центру, яких позбавили волі за політичними мотивами.

25 років “Весна” захищає права людини і допомагає людям, а зараз правозахисники самі потребують підтримки. За останній рік десятки членів «Весни» були затримані в Мінську і регіонах, у них проходили обшуки та допити. Семеро правозахисників і досі залишаються за ґратами – це Алесь Беляцкий, Марфа Рабкова, Валентин Стефанович, Леонід Судаленко, Тетяна Ласиця, Андрій Чепюк і Володимир Лабкович.

Представники правозахисних організацій України нагадають про історії їхньої боротьби за права людини в Білорусі. І виступлять в підтримку правозахисників «Весни» і інших активістів, які сьогодні знаходяться в ув’язненні через політичне переслідування режимом Лукашенка.

Нагадаємо, що умови утримання для всіх політичних в’язнів, в тому числі і правозахисників – нестерпні, їм  навмисно створюють обмеження в листуванні і побаченнях, до них не допускають адвокатів. Крім того, в’язні стикаються з психологічним тиском. Відомо, що багато політв’язнів в Білорусі важко перехворіли COVID-19, їм не надається належна медична допомога, побутові умови дуже погані.

Під час акції #FreeViasna на мосту з’явиться банер, що упродовж місяця буде нагадувати про проблему політичних репресій і тотального недотримання прав людини, з якою сьогодні стикаються білоруси.

В рамках кампанії #BelarusWatch на сайті Центру громадянських свобод також буде опубліковано відкриту заяву, що покликана в черговий раз звернути увагу української та міжнародної спільноти на репресії правозахисників, активістів і журналістів в Білорусі.

Спікери:

Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод;

Олександр Гатіятуллін, спостерігач Національного превентивного механізму;

Михайло Сава, голова правління експертної групи «СОВА», член правління Української асоціації оцінювання;

Олексій Біда, голова Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини;

Дінара Касимбекова, представниця Центру прав людини ZMINA;

Тимур Левчук, виконавчий директор ГО «Точка опори»;

Валерій Новіков, голова Луганського обласного правозахисного центру “Альтернатива”.

Глобальна кампанія #FreeViasna ініційована Міжнародною федерацією за права людини (FIDH), що є  найстарішою правозахисною організацією, а також її партнерами. 17 вересня акції #FreeViasna пройдуть по всьому світу, де сьогодні пильно стежать за ситуацією з правами людини і нескінченними репресіями в Білорусі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: