Акція-перформанс “Очікування вбиває” під Офісом президента

Дата та час події: 19 Серпня 2021, 10:00
A+ A- Підписатися

19 серпня о 10:00 Центр Громадянських Свобод проведе перформанс “Очікування вбиває” під Офісом президента України.

Учасники акції пройдуть особисте випробування, щоб дізнатися, наскільки психологічно та фізично важко перебувати на одному місці без змоги поворухнутися. В такий спосіб вони символічно продемонструють, як затягування процесу підписання так званого законопроєкту 2689 про “воєнних злочинців” паралізує систему правосуддя.

Контекст. Із самого початку війни правозахисники зібрали тисячі історій людей, яких били, ґвалтували, забивали в дерев’яні скрині, пропускали струм через статеві органи, відрізали кінцівки. Переважна більшість з них були цивільними, і їх катували військові та представники незаконних збройних угруповань. 

На жаль, ця страшна практика триває досі, і наша держава не мала можливості цьому завадити, зокрема і через недосконалість кримінального законодавства щодо відповідальності за такі злочини. 

20 травня 2021 Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права” р.н. 2689. Він покликаний дати десяткам тисяч людей, які постраждали від російської агресії, надію на справедливість.

Минуло три місяці, однак законопроєкт і досі перебуває “на підписі в президента”. 

Згідно зі статтею 94 Конституції України, ухвалений Верховною Радою закон підписує голова Верховної Ради України, який невідкладно скеровує його Президентові України. Президент України протягом п’ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими й сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.

Законопроєкт 2689  перебуває в “підвішеному” стані вже 90 днів. Фактично Володимир Зеленський вже вшестеро перевищив законний термін, коли має бути вирішена доля цього документа.

Правозахисники та колишні полонені (будуть присутні на акції) закликають президента якнайшвидше підписати законопроєкт 2689.

Контактна особа: olena.solodovnikova.ccl@gmail.com, +38 063 475 08 11.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: