Акція-перформанс “Платимо за всіх!” про складнощі з отриманням статусу біженця в Україні

Дата та час події: 15 Березня 2018, 10:00
A+ A- Підписатися
Запрошуємо на акцію-перформанс “Платимо за всіх!” 15 березня о 10:00 перед Кабінетом Міністрів України.

У четвер зранку активістки та активісти ініціативи #SoldadoStays розіграють перед Кабміном перформанс про те, як поводиться з людськими долями ДМСУ, та що в цій ситуації може зробити громадянське суспільство.

Тема акції — реформування політики Державної міграційної служби України в частині роботи з шукачами притулку та захисту в Україні.

Активісти також принесуть до Кабміну зібрані через краудфандинг гроші, за які держава може заплатити одноразову матеріальну допомогу більшій частині шукачів притулку, що подали заяви у 2017 році.

“Ці смішні гроші ми принесли державі. Якщо не в грошах справа, то в чому тоді? Кількість позитивних рішень від ДМСУ – на рівні статистичної похибки”, — підкреслює одна з активісток ініціативи Нін Ходорівсько. “Ми вимагаємо, щоб ДМСУ працювала прозоро та робила якісні і обґрунтовані рішення щодо доль людей, які просять притулку в нашій країні”.

У разі, якщо Кабмін не зможе прийняти гроші через відсутність процедури цільового використання таких коштів, активісти тут же на акції передадуть мішок грошей організаторам дитячого розвиваючого курсу “Джерела толерантності” для проходження курсу дітьми-біженцями.

 
Ініціатива #SoldadoStays утворилася після того, як шукачеві притулку Сольдаду Ковалісіді у жовтні 2017 року ДМСУ відмовила у наданні захисту в Україні. Ініціатива займається інформаційною кампанією для розвіювання стереотипів щодо біженців в Україну та для реформування ДМСУ в частині роботи з шукачками та шукачами притулку.

“Це абсурд. Я надав ДМСУ листи від міжнародних організацій, які пишуть, що мене справді переслідували, і як саме вони співпрацювали зі мною ще тоді, коли я був в Омську, тобто що я справді активіст, і що в РФ на мене справді чекає смертельна небезпека. А у відповідь ДМСУ відмовляє мені, аргументуючи: раз у законах РФ та на гумористичних сайтах написано, що вам там безпечно – значить, це і є правда”, — підкреслює шукач притулку в Україні Сольдаду Ковалісіді.

“Для нас це принципове питання. Служба, що фінансується з наших податків, не повинна так неякісно і бездушно ставитися до людей, які просять захисту в нашій країні”,  — зазначає активістка ініціативи Наталя Сліпенко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter