Акція “Діти, залишені на війні”
4 червня об 11:00 навпроти Кабінету Міністрів України (Київ, вул. Грушевського, 12/2) відбудеться акція “Діти, залишені на війні”.
4 червня ООН проголосила Міжнародним днем безневинних дітей – жертв агресії. У цей день представники Національного превентивного механізму, які моніторять дотримання прав людини у місцях несвободи, нагадають можновладцям про 3585 дітей, з яких 150 сиріт, що досі перебувають в інтернатах, спецшколах, дитячих будинках в зоні АТО. Це діти, яких держава Україна залишає на війні, не дбаючи про їхню евакуацію.
Під час акції відбудеться короткий прес-брифінг, у якому візьмуть участь:
Олександр Гатіятуллін, спеціаліст відділу адвокації ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”
Тетяна Печончик, голова правління ГО “Центр інформації про права людини”
Сергій Перникоза, Асоціація УМДПЛ
Марина Цапок, Асоціація УМДПЛ
Катерина Чумак, заступник керівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Офісу Уповноваженого ВР з прав людини
Контактна особа: Надя Колесникова, 067 661 80 30, nk@humanrights.org.ua
Організатор: Центр інформації про права людини за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Місця несвободи (“custodial setting”) – заклади, де може опинитися кожен з нас за рішенням або вказівкою адміністративного, судового чи іншого органу, без права залишити їх з власної волі.
НПМ (Національний превентивний механізм) – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 року у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами.