Без активної протидії кліматичним змінам людство не доживе до наступного століття – генсек ООН
Людство на Землі може не дожити до наступного століття, якщо вже зараз не почне активно боротись із глобальною зміною клімату.
Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, повідомляє Центр новин ООН.
Гутерріш нагадав, що, за даними вчених, необхідно утримувати підвищення глобальної температури на рівні 1,5 °C. Проте наразі цього ще не спромоглися досягти.
“Мільярди людей в усьому світі вже страждають від нашої бездіяльності. Через вкорінену залежність від викопного палива ми тупцюємо на місці. Глобальні кліматичні зміни спричиняють безпрецедентні лісові пожежі, інтенсивні й часті циклони, повені, посухи та інші екстремальні погодні явища“, – сказав генсек ООН.
За його словами, від кліматичної кризи не застрахована жодна країна світу. Водночас у кожній державі найбільше страждають найбідніші та вразливі верстви населення, які найменше причетні до виникнення проблеми зміни клімату.
“В останні 25 років на найбагатших 10% населення світу припадало понад половину викидів вуглецю в атмосферу – 50%, а на частку найбідніших – усього 7%. Ми все ще можемо побудувати безпечніший, справедливіший і сталіший світ, але діяти потрібно швидко”, – додав Гутерріш.
Антоніу Гутерріш пропонує такий план:
- пріоритетні інвестиції в “зелені” робочі місця;
- відмова від підтримки галузей промисловості, що забруднюють довкілля;
- припинення субсидування підприємств, як видобувають і перероблюють викопне паливо;
- розрахунки кліматичних ризиків під час ухвалення будь-яких фінансових і політичних рішень;
- глобальне співробітництво за принципами взаємодопомоги й солідарності.
- допомога державам, які відстають у боротьбі за здоровий клімат на планеті.