Конституційний Суд почав розгляд мовного закону
Конституційний Суд України розпочав розгляд питання відповідності Конституції Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
Про це повідомили на сайті суду.
З проханням перевірити на дотримання Конституції норми так званого мовного закону звернувся 51 депутат. На їхню думку, документ не відповідає Основному закону, не врегульовує порядку застосування мов національних меншин, а деякі законодавчі положення “фактично означатимуть дискримінацію російськомовних громадян”.
Водночас джерела у Конституційному суді повідомили журналістам “РБК-Україна”, що терміни розгляду справи про конституційність закону “Про державну мову” поки складно спрогнозувати.
Нагадаємо, що закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” Верховна Рада ухвалила ще у квітні минулого року. За словами експертів, його можна назвати найкращим законом про мову, ухваленим в Україні, але він має багато суттєвих недоліків з погляду дотримання міжнародних стандартів у сфері прав людини та норм Конституції України.
Зокрема, на суперечливі та дискримінаційні норми закону вказала у своїх висновках Венеційська комісія. Там вважають, що закон дискримінує російську мову, яка є найвживанішою мовою меншин, а також головною мовою спілкування для багатьох представників меншин, відмінних від російської. Також експерти вказали на брак ясності щодо того, як застосовуватимуться норми нового закону на практиці.
Раніше ZMINA докладно розповідала у власному аналізі про невідповідності стандартам прав людини в законі.