Влада представила єдину державну політику стосовно окупації Криму
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції) та Представництво президента України в Автономній Республіці Крим представили документ, що окреслює єдиний підхід державної політики щодо тимчасово окупованого Криму.
Як повідомляє кореспондент видання ZMINA, над документом працювали спільно Представництво президента в АРК, Мінреінтеграції та Комітет Верховної Ради з прав людини.
Документ “Актуальні орієнтири державної політики у зв’язку з тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь” створили, оскільки в нормативних документах, підходах, термінологіях та суспільстві існували розбіжності та суперечності. Він формує загальну позицію в найрезонансніших питаннях, зокрема щодо громадянства, захисту утримуваних осіб, статусу та захисту корінного народу – кримських татар, визначення незаконних органів окупаційної “влади”, ставлення стосовно водопостачання та санкційної політики.
“Ми докладатимемо зусиль для того, щоб цей документ використовувався в щоденній роботі органів влади та формував “one voice” для посилення позицій України в питаннях деокупації”, – сказав у вступному виступі постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич і додав, що документ доповнюватиметься.
Віцепрем’єр-міністр України Олексій Резніков наголосив, що Крим та Донбас – однакові пріоритети для влади в політиці деокупації та реінтеграції. Він зазначив, що деокупація Кримського півострова буде неминучою, і це, за його словами, усвідомлює чинне керівництво Росії, яке вирішило закріпити у своїй конституції неможливість повернення Криму.
“Яку б політику не провадила Росія, з нашої точки зору, має бути злагоджена координація, єдина державна політика з деокупації та реінтеграції півострова… Цей документ пропонує суспільству, органам влади, громадським організаціям та нашим партнерам єдине розуміння, вокабуляр для обґрунтування та забезпечення інклюзивного діалогу задля деокупації”, – сказав Олексій Резніков.
Водночас віцепрем’єр зауважив, що формування єдиної державної політики вже впливає на штатний розпис за функціями, зокрема, Мінреінтеграції. За його словами, заступники міністрів працюють у напрямах забезпечення освіти, створення Центру документування прав людини, єдиних стандартів на КПВВ з Кримом та не контрольованими урядом територіями.