Обмін Донбасу на постачання води до Криму нагадує торгівлю людьми – голова Комітету з прав людини

Дата: 12 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Будь-які спекуляції щодо обміну окупованого Донбасу на постачання води до Криму є неприйнятними, цинічними та аморальними.

Таку думку висловив голова Комітету ВР з питань прав людини Дмитро Лубінець під час виїзного засідання в Херсонській області, передає кореспондент видання ZMINA.

Очільник комітету назвав це спробою торгувати громадянами України, які для держави всі є рівними та мають однакове право на захист своїх інтересів.

“Як мажоритарника, якого обрали до парламенту мешканці Донбасу, мене обурює недалекоглядна й нерозважлива позиція деяких колег. Від них у ЗМІ лунають пропозиції обміняти окуповану частину Донецької та Луганської областей на постачання води до анексованого Росією Криму. Це нагадує торгівлю живими людьми, адже йдеться не про шматки території, а передусім про наших громадян. Мешканці Донбасу, як і мешканці Криму, мають однакові права й можуть розраховувати на підтримку держави щодо їхнього захисту. Спроби поставити когось вище, когось нижче, а тим більше здійснювати якісь торги ціною їхнього життя, – це або нерозуміння процесів, що відбуваються, або вища міра цинізму”, – наголосив Дмитро Лубінець.

За його словами, запасів прісної води для забезпечення цивільного населення на території окупованого Криму сьогодні вистачає. І нездатність чи небажання країни-окупанта забезпечити доступ людей до цієї води – це її відповідальність.

Дмитро Лубінець повідомив, що Комітет з прав людини перебуває на Херсонщині, щоб розв’язати конкретні проблеми, які турбують кримчан.

“Саме зараз ми докладаємо максимальних зусиль для того, щоб реінтеграція Криму стала реальністю, а не залишалася декларацією. Перший крок – створення умов людям, які мешкають у Криму та виїжджають на неокуповану територію. Тому замість торгівлі з агресором, де життя є розмінною монетою, треба займатися реальною копіткою системною роботою, що змінить долю кримчан і мешканців Донбасу на краще та захистить їхні інтереси”, – переконаний Дмитро Лубінець.

Проти відновлення постачання води категорично висловилися голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та народний депутат Ахтем Чийгоз. 

Як відомо, 11 лютого в ефірі телеканала «Прямий» депутат від «Слуги народу» Давід Арахамія у відповідь на питання ведучого заявив, що погодився б пустити воду в окупований Крим в обмін на повне виведення російських військ з Донбасу.

12 лютого керівник Офісу президента України Андрій Єрмак назвав ці слова особистою думкою Арахамії.

На ідею обміняти подачу води до Криму відреагували і в Кремлі. Так, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, зазначив, що Крим «не може бути об’єктом будь-яких обмінів», адже «це російський регіон і в рамках існуючих програм розвитку забезпечується й водопостачання цього регіону». Він додав, що Донбас – це внутрішньоукраїнська проблема.

Україна остаточно припинила подачу води в Крим через Північно-Кримський канал з травня 2014 року, незабаром після анексії українського півострова Росією.

Восени 2019 року глава бюджетного комітету ВР Юрій Аристов («Слуга народу») в коментарі програмі Схеми (проект «Радіо Свобода) визнав, що при формуванні бюджету обговорювалася ідея продавати воду в анексований Росією Крим.

У відповідь на це голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заявив, що продаж води в анексований Крим означатиме здачу позицій щодо деокупації півострова.

4 лютого 2020 року постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич офіційно спростував повідомлення про те, що українська влада нібито готується знову відновити подачу води до Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter