МВС: За роки повномасштабної війни Україні не повідомляли про потрапляння незаконної зброї до ЄС
За роки, поки триває повномасштабне російське вторгнення в Україну, уряд не отримав жодної інформації від партнерів про потрапляння незаконної зброї до країн ЄС.
Про це розповів глава МВС Іван Вигівський під час зустрічі з представниками Управління ООН з наркотиків і злочинності.
Ілюстраційне зображення. Схрон зброї, яку знайшли правоохоронці на Сумщині цьогорічООН з українським МВС уже кілька років досліджують, як війна вплинула на організовану злочинність, серед якої торгівля людьми, відмивання коштів та незаконний обіг зброї.
Останнє питання, за словами Вигівського, є одним із ключових пріоритетів роботи системи внутрішніх справ. Важливим напрацюванням називають створення стратегії у сфері боротьби з організованою злочинністю до 2030 року.
Управління ООН з наркотиків і злочинності своєю чергою зауважило, що ті виклики, з якими стикається Україна у сфері міжнародної безпеки, потребують технологічного підходу й мають вплив на світову спільноту.
“Наша мета – посилити й розширити наявні напрацювання, тому що виклики, які постають перед нами, мають дуже значний масштаб”, – підкреслила виконавча директорка Управління Моніка Джума.
Новим поштовхом для дискусії щодо легалізації цивільної зброї стала стрілянина в Києві: чоловік, який мав право на зброю, відкрив вогонь, ймовірно після тривалого конфлікту із сусідами, внаслідок чого загинули загалом семеро людей, а самого нападника вбили під час затримання. Обговорення в суспільстві спричинив, зокрема, інцидент із кількома поліціянтами, які втекли від стрільця, лишивши людей.
Через повномасштабний російський напад в українців на руках може бути від мільйона до п’яти мільйонів одиниць трофейної зброї.