Уряд уперше виплатив підвищені компенсації аграріям, які працюють поблизу фронту

Дата: 22 Червня 2026
A+ A- Підписатися

Агровиробники, які працюють на прифронтових територіях, уперше отримали підвищену державну компенсацію за придбання сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва.

Про це повідомили в Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства.

Ілюстративне зображення. Джерело: пресслужба Апарату Верховної Ради України

Як повідомляє Мінекономіки, п’ять господарств із Донецької, Сумської, Миколаївської та Херсонської областей отримали компенсацію в розмірі 40% вартості придбаної техніки. Загалом вони закупили українське обладнання на 7,9 мільйона гривень, а сума компенсації становила 2,64 мільйона гривень.

Підвищений рівень компенсації почав діяти з квітня 2026 року для аграріїв, у яких щонайменше 80% земель розташовані на територіях, де тривають або раніше відбувалися бойові дії. Для решти учасників програми зберігається компенсація на рівні 25%.

Серед техніки, яку придбали господарства з прифронтових регіонів, – українські сівалки, борони, обприскувачі, фронтальний навантажувач та додаткове обладнання до нього. Компенсацію надають за техніку та обладнання українського виробництва, які містять не менш ніж 60% українських матеріалів і комплектувальних.

У міністерстві зазначають, що розширення програми покликане підтримати аграрне виробництво в прифронтових регіонах та сприяти економічній стійкості громад поблизу лінії фронту.

Нагадаємо, раніше аграрії повідомляли про проблеми із забезпеченням добривами через обмеження на морський імпорт окремих видів продукції та їхнє подорожчання. У Всеукраїнській аграрній раді попереджали, що це може вплинути на собівартість виробництва та спричинити зростання цін на харчові продукти.

Поділитися:
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter або ⌘+Enter.